139 000 €104,5 m²

Kaukotie 14, Isokytö, Järvenpää4h+k+kph+s+wc

Velaton hinta
139 000 €
Hoitovastike
356,72 € / kk
Asuinpinta-ala
104,5 m²
Huoneita
4
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
1974
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Isokytö
Kaupunki
Järvenpää

Tämä iso perheasunto kaipaa jo päivitystä tähän päivään. Tule, suunnittele ja remontoi tästä itsellesi uusi koti. Tee nyt EDULLINEN OSTOS!

Yhtiöllä on suuri OMA TONTTI 6 264 m². Lapsille ihanteellisen suojaisa ja huikean iso leikkipiha, jota asunnot ympäröivät.

Sijainti on erinomainen, niin kaupalliset palvelut, päiväkodit ja koulut kuin terveyskeskuskin sijaitsevat kävelyetäisyydellä. Samoin rautatieasema.

Tiedustelut ja esittelyt: PIRJO WEBER, puh. 050 342 8002, WhatsApp tai sähköposti

Perustiedot

Sijainti
Kaukotie 14, 04410 Järvenpää
Kaupunginosa
Isokytö
Kohdenumero
21085857
Kerroksia
2
Asuinpinta-ala
104,5 m²
Tontin pinta-ala
6 264 m²
Kokonaispinta-ala
104,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
4h+k+kph+s+wc
Huoneita
4
Kunto
Tyydyttävä
Kunnon lisätiedot
/ remontoitava
Lisätietoa vapautumisesta
heti
Keittiön varusteet
sähköliesi, mikroaaltouuni, liesituuletin, jääkaappi/pakastin, astianpesukone
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Suunta: etelä
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: peilikaappi, allastaso, wc-istuin, pesukoneliitäntä, suihku, suihkuallas, seinät ja lattia laatoitettu. Erillisen WC:n kuvaus: peili, lavuaari, wc-istuin, seinät maalattu, lattiassa muovimatto.
Säilytystilat
ulkovarasto
Näkymät
pihalle, etelään ja pohjoiseen
Tulevat remontit
Kunnossapitotarveselvitys (5 v): 2026 Salaojien kunnostus, 2027 Raja-aidan korjaaminen, 2027 Ulkovarastojen uusiminen/korjaaminen, 2028 Kylpyhuoneiden määräaikaistarkastukset, 2029 Julkisivukunnostuksen tarpeen arviointi 2035 Palovaroittimien uusiminen
Tehdyt remontit
2004 keittiö remontoitu, asennettu olohuoneen laminaattilattia, 2003 seiniä maalattu TALOYHTIÖSSÄ: 2025 Salaojien kunnostuksen ja ulkovarastojen kunnostuksen suunnittelu, Autokatoksien purku, lämmitystolppiin tehty latausinfra-valmius, Lumiesteiden tarkastus ja rännien tiivistys, Postilaatikot uusittu, 2024  Salaojien ja jätevesiviemäreiden kuvaus ja huuhtelu, Palovaroittimien uusiminen kaikkiin asuntoihin, Kiinteistön raja-aitojen maalaus, Valokuituverkkoon liittyminen, 2023  Rakennusten ja talotekniikan kuntoarvio sekä käyttövesiputkien kuvaus, Huippuimureiden korjaus as 1 ja 5, Leikkipihan osittainen uusiminen, Ilmanvaihtokanavien nuohous, huippuimureiden mittaus ja säätö, 2022  Energiatodistuksen uusiminen, Rakennusten 1 ja 3 päätyjen salaojaputkien uusiminen, patolevyjen asennus ja maa-aineksen vaihto. Tiilimuurauksen saumojen poraus / tuuletuksen parantaminen. IV-suodattimien vaihto,  Ulko-ovien ja lukituksen uusiminen, parveke- ja terassiovien uusiminen asunnot 6– 11, 2021  Sadevesikorujen ja syöksyjen uusiminen, 2020  KPH-saneeraukset asunnot 5 ja 19, Runkovesijohdon uusiminen tontilla, 2019  Julkisivumaalaus, 2019  Erillis-WC (asunnot 1, 5, 14, 17 ja 21) ja KPH (asunnot 5 ja 15) -saneeraukset, 2018  Ilmanvaihtokanavien puhdistus, Märkätilojen kuntokartoitus, 2017  Sadevesikaivojen ja salaojien teko, sadevesipumppaamon rakentaminen sekä pintavesien ohjauksen parantaminen 3 rakennuksen takapihalla ja 2 rakennuksen päädyssä, Ulkoseinien lämpökamerakuvaus, Autokatoksen edustan sadevesikaivon korjaus, 2016  Julkisivun kuntotutkimus, 2015  Salaojien kuvaus ja huuhtelu, Katon ja sen läpivientien huoltokorjaukset, 2014  Autopaikkojen lämmityspistokkeiden nykyaikaistaminen, 2013  Ilmanvaihtokanavien puhdistus, 2012  Jätekatos uusittu, Parvekelattiat (rakennus 1 ja 2), 2011 Ikkunoiden sekä parveke- ja pihaovien osittainen uusiminen, 2010  Parvekelattiat (rakennus 3), Kuntoarvio kiinteistölle, 2008 Runkovesiputkien uusiminen, Sadevesien poiston parantaminen, Pysäköintialueen asfaltointi, 2003-2004 Tulipalon jälkeinen jälleenrakennus, 1997 Tasakatot muutettu aumakatoiksi Yhtiössä on ollut tulipalo 3/2003. Huoneistot 6-11, 22 ja 23 on rakennettu uudelleen.
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Kuvaus: sähkökiuas, seinät paneloitu, lattia laatoitettu.
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: kauppa 900 m, päiväkoti 400 m, alakoulu 600 m, yläkoulu 1,1 km, lukio 1,5 km, terveyskeskus 1,1 km
Lisätiedot
Muuta kauppaan kuuluvaa: verhokiskot, säleverhot, pyykinpesukone
Kohde on
Osakehuoneisto
Tietoliikennepalvelut
valokuitu

Hinta

Velaton hinta
139 000 €
Myyntihinta
137 763 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
1 330,14 € / m²
Velkaosuus
1 237 €

Vastikkeet

Hoitovastike
356,72 € / kk
Pääomavastike
29,02 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
385,74 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
12 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
henkilöluvun mukaan
Muut kustannukset
Muut maksut: Vesiennakot tasataan mittauksen mukaan (4,82 €/m3), sähkömaksuennakko 215,46 €/kk (lasketaan edellisen vuoden kulutuksen mukaan), laajakaista 5,30 €/kk, valokuitu 4,90 €/kk, Lisäksi käytön mukaan: Autopaikka (lämmin) 20,00 €/kk, autopaikka (kylmä) 15,00 €/kk

Rakennusvuosi
1974
Huoneistojen lukumäärä
21
Kerroksia
2
Rakennusmateriaali
puu, tiili
Kattomateriaali
pelti
Kattotyyppi
Aumakatto
Energialuokka
E2018 E-luku 337, Viimeinen voimassaolopäivä 25.12.2032
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
6 264 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö
Isännöinti
MAK-Isännöinti Oy/Teppo Malmi, Postikatu 10, Järvenpää, puh. 040 777 5822
Kaavoitustiedot
Järvenpään kaupunki, puh. 09 27 191
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
linja-auto 50 m, VR-asema 1,8 km

Pysäköintitilan kuvaus
sähköpistokkeita: 26. piha-autopaikkoja: 6.
Pintamateriaalit
Lattiamateriaalien kuvaus: keittiössä korkki, olohuoneessa laminaatti, makuuhuoneissa muovimatto, tuulikaapin lattia maalattu. Seinämateriaalien kuvaus: maalattu/tapetoitu.