16 141 €46 m²

Kansakoulunkatu 19-21, Keskusta, Järvenpää2H+KK+S

Velaton hinta
16 141 €
Asuinpinta-ala
46 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 4
Rakennusvuosi
1997
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Järvenpää

Vapautumassa näppärä ja hyvin suunniteltu kaksio saunalla! Tämä 46 m² koti tarjoaa tehokkaat neliöt: valoisa olohuone yhdistyy avaraan keittokomeroon, ja makuuhuone sijoittuu rauhallisesti omalle puolelleen. Kylpyhuoneen yhteydessä on oma sauna ja vaatehuoneessa on runsaasti säilytystilaa. Pohjaratkaisu on selkeä ja toimiva, mikä tekee asumisesta helppoa ja sujuvaa. Mainio valinta sinulle, joka arvostat kompaktiin kokoon mahtuvaa toimivuutta ja oman saunan mukavuutta.

Jos kiinnostuit, lähetä hakemus osoitteesta www.asuntosaatio.fi.

Nelikerroksinen kerrostalo keskustan tuntumassa, Helsingintien ja Sibeliuksenväylän risteyksessä. Kaikissa asunnoissa on oma sauna ja osassa myös parveke.

Lähellä on koulu, isot ruokakaupat ja kaikki keskustan palvelut. Ulkoilumaastoissa riittää mistä valita: Tuusulanjärven rantaraitti lähtee vierestä ja lisäksi lähialueella on monta kaunista puistoa, lintutorni, uimaranta ja koirapuisto.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Keskusta
Kerros
1 / 4
Asuinpinta-ala
46 m²
Huoneiston kokoonpano
2H+KK+S
Huoneita
2

Velaton hinta
16 140,55 €
Myyntihinta
16 140,55 €
Neliöhinta
350,88 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
15 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 8645,53 €, Indeksikorotus: 7495,02 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 16140,55 €.
Käyttövastike
702,77 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Kansakoulunkatu 19-21
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1997
Rakennusvuoden lisätiedot
1997
Kerroksia
4