145 900 €29 m²

Juholankatu 22 A, Keskusta, Järvenpää1h+alkovi+kh+parveke

Velaton hinta
145 900 €
Hoitovastike
217,50 € / kk
Asuinpinta-ala
29 m²
Huoneita
1
Kerros
5 / 7
Rakennusvuosi
2020
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Järvenpää

Valoisa ja viihtyisä yksiö Järvenpään keskustassa odottaa uusia asukkaita! Tämä vuonna 2020 valmistunut asunto sijaitsee viidennessä kerroksessa Asunto Oy Järvenpään Joutsenessa. Kompaktista 29 neliömetrin tilasta löytyy kaikki tarpeellinen, ja alkovi tuo mukavasti lisätilaa asumiseen.

Keittiö on varusteltu modernisti, ja sieltä löytyy kaikki tarvittava arjen sujuvuuteen, kuten induktioliesi ja astianpesukone. Kylpyhuoneessa on mukavuuksia kuten lattialämmitys ja pesukoneliitäntä. Parvekkeelta avautuvat upeat näkymät ja se tarjoaa rauhallisen paikan rentoutumiseen.

Tämä asunto sopii erinomaisesti niin ensiasunnon ostajalle kuin sijoittajallekin. Keskustan palvelut ovat kävelymatkan päässä, ja hyvät liikenneyhteydet takaavat sujuvan arjen. Taloyhtiöstä löytyy muun muassa urheiluvälinevarasto ja kaapeli-TV.

Tartu tilaisuuteen ja tule tutustumaan tähän loistavaan kotiin Järvenpään sydämessä!

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Juholankatu 22 A, 04400 Järvenpää
Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
80496814
Kerros
5 / 7
Asuinpinta-ala
29 m²
Kokonaispinta-ala
29 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
1h+alkovi+kh+parveke
Huoneita
1
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
01.06.2026.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, erillisuuni, liesi, liesituuletin ja astianpesukone. Liesi: Induktioliesi.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkukaappi, pesukoneliitäntä, peilikaappi, lattialämmitys, pesuallas, allaskaappi ja bidee-suihku.

Velaton hinta
145 900 €
Myyntihinta
62 865,61 €
Neliöhinta
5 031,03 € / m²
Velkaosuus
83 034,39 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
217,50 € / kk
Pääomavastike
582,20 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
799,70 € / kk

Rakennusvuosi
2020
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2020
Kerroksia
7
Energialuokka
B2018
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
JPV-Isännöinti Oy, Jari Väyrynen, jari@jpvi.fi, 0452650558

Yhteiset tilat
Urheiluvälinevarasto, kaapeli-tv ja kellarikomero