27 721 €93 m²

Solmukuja 4, Kinnari, Järvenpää4H+K+S

Velaton hinta
27 721 €
Asuinpinta-ala
93 m²
Huoneita
4
Rakennusvuosi
1994
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Kinnari
Kaupunki
Järvenpää

Vapautumassa tilava ja kauttaaltaan peruskorjattu perheasunto, jossa toimiva pohjaratkaisu ja runsaasti säilytystilaa. Kodin sydämessä on suuri ja valoisa olohuone, joka yhdistyy sujuvasti keittiöön. Asunnossa on kolme makuuhuonetta, erillinen wc sekä kodinhoitohuone. Oma sauna tarjoaa rentouttavat löylyt, ja suuret terassialueet asunnon molemmin puolin tuovat runsaasti lisätilaa asumiseen. Sisäänkäynnin yhteydessä on myös oma varasto. Peruskorjattu ja hyvin pidetty koti, jossa tilat ja pohjaratkaisu palvelevat erinomaisesti niin perhettä kuin kotona työskentelevää.

Pieni rivitalokohde Kinnarin pientaloalueella. Kaikissa asunnoissa on oma sauna ja piha. Vesi laskutetaan kulutuksen mukaan. Kohteessa on omatoimiviherhoito ja omatoimihuolto.

Lähellä on päiväkoti, useampi koulu, koirapuisto, pesäpallokenttä sekä Tuusulanjärven ulkoilureitit sekä museot. Susheistaan kuuluisa Citymarket Järvenpää alle kilometrin päässä. Lisäksi alueella on muita ruokakauppoja.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Kinnari
Asuinpinta-ala
93 m²
Huoneiston kokoonpano
4H+K+S
Huoneita
4
Kunto
Hyvä
Vapautuu
16.06.2026

Velaton hinta
27 721,05 €
Myyntihinta
27 721,05 €
Neliöhinta
298,08 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
37,76 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 14819,88 €, Indeksikorotus: 12901,17 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 27721,05 €.
Käyttövastike
1 327,82 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Solmukuja 4
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1994
Rakennusvuoden lisätiedot
1994