133 000 €35 m²

Kiviojantie 9-11, Kinnari, JärvenpääTehoneliöinen päätykoti

Velaton hinta
133 000 €
Hoitovastike
119 € / kk
Asuinpinta-ala
35 m²
Huoneita
2
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1999
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Kinnari
Kaupunki
Järvenpää

2h, k, kph, s

Kivalla sijainnilla Kinnarin pientaloalueella kompakti kaksio, jossa on pienet asumiskulut. Yhtiöllä on oma tontti, asunnossa sauna ja aikaisin keväällä pääset nauttimaan etelänpuoleisesta lasitetusta terassista. Puutarhan helppohoitoisuus on taattu isolla puupatiolla. 1999 valmistunutta yhtiötä on huollettu säännöllisesti ja edessä onkin remonttihuolettomia vuosia. Asunnolle kuuluu latausvalmiudella oleva autopaikka.

Katso kohteen tarkemmat tiedot www.habita.com -sivustolta.

Perustiedot

Sijainti
Kiviojantie 9-11, 04430 Järvenpää
Kaupunginosa
Kinnari
Kohdenumero
973240
Kerroksia
1
Kerroksen lisätiedot
Alin kerros
Asuinpinta-ala
35 m²
Tontin pinta-ala
1 775 m²
Kokonaispinta-ala
35 m²
Pinta-alan lähde
Yhtiöjärjestyksenmukainen pinta-ala
Huoneiston kokoonpano
Tehoneliöinen päätykoti
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Sähköliesi, Jääkaappipakastin, Kaapisto, Liesituuletin, Astianpesukone
Parveke
Ei
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, Pesukoneliitäntä, Tilaa pesukoneelle, Käsisuihku, Kaapisto, Allas, Suihkuseinä, WC-istuin, Lämminvesivaraaja, Peilikaappi
Säilytystilat
Kaapisto, Komero/komeroita, Ulkovarasto
Näkymät
Takapiha, Naapurusto
Julkisivuremontti
2017
Kattoremontti
2020
Tehdyt remontit
2025 Korjaussuunnitelma - Yhtiöllä voimassa oleva kunnossapitosuunnitelma (normaaleja huoltotoimia, vesikaton huoltomaalaus), 2025 Pysäköinti - Latausasemien asennus, 2020 Katto - Vesikaton huoltomaalausja kattoturvatuotteiden korjaus Yläpohjan lisäeristys 2016., 2019 Ilmanvaihto - IV-kanavien puhdistus ja säätö, korjausilmaventtilien uusiminen, 2018 Piha - Väliaitojen huoltomaalaus. Pihakäytävien kunnostus 2017., 2017 Julkisivu - Huoltomaalaus, valokatteiden uusiminen
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Ruokakauppa 0,8 km, Terveyskeskus 1,3 km, Päiväkoti 0,2 km, Koulu 0,2 km, Ostoskeskus 1,4 km
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Järvenpää

Hinta

Velaton hinta
133 000 €
Myyntihinta
132 517,37 €
Neliöhinta
3 800 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
119 € / kk
Pääomavastike
24,50 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
14 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
Kuukaudessa henkilöä kohti.
Autopaikan kustannukset
10 € / kk

Rakennusvuosi
1999
Huoneistojen lukumäärä
8
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1999
Kerroksia
1
Energialuokka
E, 2018
Energiatodistus
Kyllä
Kunnallistekniikka
Vesi, Viemäri, Sähkö
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen poistoilma
Tontin koko
1 775 m²
Kiinteistönhoito
Omatoiminen
Isännöinti
Retta Isännöinti Oy, Järvenpää
Kaavoitustiedot
Lisätiedot Järvenpään kaupunki p. 09 27191
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussi 1 km, Juna 1 km

Pysäköintitilan kuvaus
Parkkipaikka sähköpistokkeella, Sähköauton latauspiste
Pintamateriaalit
Parketti, Laatta