149 500 €30 m²

Tupalantie 2 B, Keskusta, Järvenpää1h, k, kph/wc + las.parveke

Velaton hinta
149 500 €
Hoitovastike
132 € / kk
Asuinpinta-ala
30 m²
Huoneita
1
Kerros
9 / 18
Rakennusvuosi
2017
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Järvenpää

VIIHTYISÄ JA TOIMIVA KOTI HIENOILLA NÄKYMILLÄ JÄRVENPÄÄN TORNITALOSSA!

Tämä vuonna 2017 valmistunut Koti sijaitsee talon 9. kerroksessa. Asunnon neliöt on käytetty hienosti; toimiva keittiö, olohuone ja alkovi, eteistila reiluilla kaapistoilla sekä tilava kylpyhuone/wc. Tilavalta parvekkeelta avautuvat näkymät aina Tuusulanjärvelle saakka.

Kaikki keskustan palvelut ja juna-asema löytyvät läheltä.

Talon ylimmässä kerroksessa on hieno saunaosasto isoine terasseineen kohti Tuusulanjärveä, täällä kelpaa löylytellä arjen kiireet pois.

Heti vapaa!

Tiedustelut ja Esittelyt; Sami Kangas 044 768 8108 tai sami.kangas@somehomes.fi

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Tupalantie 2 B, 04400 Järvenpää
Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
80485883
Kerros
9 / 18
Asuinpinta-ala
30 m²
Tontin pinta-ala
1 407 m²
Kokonaispinta-ala
30 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
1h, k, kph/wc + las.parveke
Huoneita
1
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, erillisuuni, liesituuletin, astianpesukone ja mikroaaltouuni. Liesi: Keraaminen liesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, peilikaappi, allaskaappi ja pesuallas.
Säilytystilat
Häkkivarasto ja seinäkaapit
Näkymät
Etelä. Esteettömät näkymät Tuusulanjärvelle saakka.
Tulevat remontit
Parvekkeet - Reklamaatiokäsittelyt kulmahuoneistojen osalta ja tarvittavat muutostyöt 2025-2026 Autohalli - Latausinfran muutos loppuun saattaminen 2025 Yleiset tilat - Yleisen siisteyden kannalta tarvittavia toimenpiteitä 2025-2027 IV-Kanavat - IV-Kanavien puhdistus ja ilmamäärien säätö 2026 Kiinteistö - Kymmenvuotistakuutarkastukset 2026 ILoq muutokset 2025
Tehdyt remontit
Vuonna 2017 Rakennukset valmistuneet. 2018-2023 Rakentajan takuukorjauksia. 2020 Saunatilan terassille teetetty lasiseinä. 2021 Uusittu lukitus ILoq-järjestelmään. 2021-2022 Asennettu kameravalvontajärjestelmä. 2022 Asennettu puluverkko tuuletusparvekkeiden valaisimiin ja IV-katoksen eteen. 2023 Saunan terassi: Parvekelasien ja ovien huolto. 2023 Aulamatot uusittu, Hissin teippaukset, Lisätty ja uusittu kameravalvontaa, Vesivahinkokorjauksia. 2024 Hissien hälytyspuhelimet päivitetty 4G yhteydelle, Takaoven kamera uusittu, Ecosmart-järjestelmän asennus ja anturointi, Parvekekaiteiden tarkastus, Ikkunahelojen säätökierros ja lumistoppareiden asennus. 2025 B-rappuun moottorilukot ja murtosuojat varasto-oviin uusittu.
Lisätiedot
Käyttö- ja luovutusrajoitukset: 9 § Lunastusoikeus (autohallipaikat).
Kohde on
Osakehuoneisto
Kiinteistötunnus
186-1-167-1
Postitoimipaikka
Järvenpää

Hinta

Velaton hinta
149 500 €
Myyntihinta
69 338,72 €
Neliöhinta
4 983,33 € / m²
Velkaosuus
80 161,28 €

Vastikkeet

Hoitovastike
132 € / kk
Pääomavastike
631,41 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
763,41 € / kk

Muut maksut

Saunan kustannukset
30,00 € kuukaudessa
Vesimaksun lisätiedot
24 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa Lisätietoja maksuista: Vesimaksu tasataan kerran vuodessa todellisen kulutuksen mukaan.

Rakennusvuosi
2017
Huoneistojen lukumäärä
138
Liiketilojen pinta-ala
141,5 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
1
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2017
Kerroksia
18
Energialuokka
Energialuokka: C2013, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 07.11.2027
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Kon. tulo-/poisto LTO
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
1 407 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
JPV-Isännöinti Oy, Pia Laurinen, pia@jpv.fi, 045 117 2330
Kaavoitustiedot
Järvenpään kaupunki p. 09 27 191

Yhteiset tilat
Kaapeli-tv, pyörävarasto, väestönsuoja, kuivaushuone, urheiluvälinevarasto, saunaosasto, jätehuone ja kellarikomero