238 000 €72 m²

Kasinokuja 1 A, Keskusta, Järvenpää3h, k, s, ph/wc, erillinen wc, vh, lasitettu terassi, ak-paikka

Velaton hinta
238 000 €
Hoitovastike
360 € / kk
Asuinpinta-ala
72 m²
Huoneita
3
Kerros
1 / 6
Rakennusvuosi
2007
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Järvenpää

Nyt ei enää lähemmäksi Tuusulanjärveä ja sen Rantapuistoa pääse!

Tämä Rantapuistossa, omalla tontilla sijaitseva yhtiö on valmistunut 2007. Aidattu tontti ja tämän kodin terassi on lasitettu. Terassilta on käynti yhtiön suojaisalle piha-alueelle, missä on kiva järvimaisemasta nauttia!

Iso olohuone ja tilava keittiö kaapistoineen. Erillinen wc ja toinen wc on pesuhuoneen yhteydessä. Oma sauna. Vaatehuone ja 2 tilavaa makuuhuonetta ovat eri puolilla asuntoa omassa rauhassaan. Huonetilojen lattiat ovat parkettia

Tämän kaupan yhteydessä on mahdollisuus ostaa autokatospaikka ( omat osakkeet )

Hyvin hoidettu yhtiö, piha-alueella on kameravalvonta. Ovipuhelimet. Yhtiössä on tilava ulkoiluvälinevarasto, kuivaushuone ja huoneistokohtaiset varastot.

Kaikki palvelut lähellä: mm. Prisma-keskus, kahvilat, Järvenpään rautatieasema, unohtamatta Rantapuiston ja sen ympäristön palveluita ja harrastusmahdollisuuksia. Tervanokan sauna ja uimaranta on myös lähellä.

Lähdetään yhdessä tutustumaan tähän uniikilla sijainnilla olevaan kotiin ja sen kauniiseen ympäristöön!

KIINTEISTÖNVÄLITYS TUIJA JANTUNEN OY LKV, TEHOKAS ALAN AMMATTILAINEN 27:N VUODEN KOKEMUKSELLA! tuija.jantunen@tjlkv.fi 040 590 1556, jouko.jantunen@tjlkv.fi 040 487 0549

Perustiedot

Sijainti
Kasinokuja 1 A, 04400 Järvenpää
Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
20809249
Kerros
1 / 6
Asuinpinta-ala
72 m²
Tontin pinta-ala
2 612 m²
Kokonaispinta-ala
72 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h, k, s, ph/wc, erillinen wc, vh, lasitettu terassi, ak-paikka
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Vaalesävyinen ikkunallinen keittiö. Varustus: astianpesukone, kiertoilmauuni, jääkaappipakastin, keraaminen liesi, jääkaappi, liesituuletin, lattia parkettia
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: Pesuhuone/wc. suihku, suihkukaappi, peilikaappi, pesuallas, allaskaappi, wc-istuin, käsisuihku, pyykinpesukone, kuivausrumpu. Lattia ja seinät ovat laatoitettu. Erillisen WC:n kuvaus: Erillinen wc: wc-istuin, käsisuihku, pesuallas, peilikaappi.
Säilytystilat
Kuvaus: Yhtiöllä on myös ulkoiluvälinevarasto, kuivaushuone, jossa on myös mankeli
Näkymät
Näkymät suoraan Rantapuistoon ja Tuusulanjärvelle
Tulevat remontit
Kunnossapitotarveselvityksen mukaan: 2026: autojen avopaikkojen takana olevan aidan huoltomaalaus, raja-aidan korottaminen ( järvelle päin oleva aita, vaatii toimenpideluvan ), sähköautojen latausjärjestelmät 2025-2029 2029:hissin peruskorjaus Nämä ovat suunnitelmia ja päätökset tehdään aina yhtiökokouksissa
Tehdyt remontit
Terassin lasitus, keittiön lattia uusittu TALOYHTIÖSSÄ: 2025: IV-nuohous, pihavalaistuksen valaisimien päivitys, huoneistojen palovaroittimet, julkisivupesu 2023: yhden parvekelinjan vesikaton kermityskorjaus, sekä rannan puoleisten seinien IV-säleikköjen tiivistys 2020: julkisivujen ja ikkunoiden saumauksien uusiminen ( parvekkeiden saumauksia ei uusittu ), piha-alueen kameravalvonta 2019: parvekelasitusten käyttöturvahuolto 2018: ovipuhelinjärjestelmä ja lämpimän käyttöveden lämmönsiirrinosan uusinta, kadunpuoleisten puujulkisivujen ( autokatos ) huoltomaalaus 2018-2019: vesikaton huoltokorjausta 2017: talon raja-aitojen huoltomaalaukset ( Kasinokuja ) 2016: valoikkunoiden pesut 2015: Lumon korjannut takuukorjauksena yhden parvekelinjan lasikaiteen painumisen, Lemminkäinen korjannut ulko-ovien porrasaskelmien painumisia takuukorjauksena, lintuverkot talon yläpohjaan, IV-kanavien puhdistus ( 10-vuoden välein tehtävä ) Nämä tiedot saatu 2.2.2026 päivätystä isännöitsijäntodistuksesta
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
sähkökiuas
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: Kaikki keskustan palvelut vieressä, mm. Prisma-keskus n. 300 m. Tämä kaunis koti on Tuusulanjärven rantapuistossa aidatulla tontilla. Esteettömät näkymät järvelle. Koulut: Järvenpään Yhteiskoulu n. 500 m Päiväkoti: alueella
Lisätiedot
Muuta kauppaan kuuluvaa: Sälekaihtimet, pyykinhuoltokoneet
Kohde on
Osakehuoneisto

Hinta

Velaton hinta
238 000 €
Myyntihinta
237 226,89 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
3 305,56 € / m²
Velkaosuus
773,11 €

Vastikkeet

Hoitovastike
360 € / kk
Pääomavastike
19,23 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
379,23 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
27 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
henkilöluvun mukaan
Muut kustannukset
Muut maksut: Hoitovastike sisältää myös lämmityksen, koska yhtiö on kaukolämmössä

Rakennusvuosi
2007
Huoneistojen lukumäärä
21
Kerroksia
6
Energialuokka
C2018 E-luku 130, voimassa 24.5.2033
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
2 612 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö
Isännöinti
Retta Isännöinti Oy, Järvenpää jarmo.salenius@retta.fi ja tea.rytilahti@retta.fi 010 228 2000
Kaavoitustiedot
Järvenpään kaupunki
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Järvenpään rautatieasemalle n. 700 m

Pysäköintitilan kuvaus
autokatoksia: 17. piha-autopaikkoja: 12.
Yhteiset tilat
kuivaushuone, mankeli, väestönsuoja, kaapeli-tv, Huoneistokohtaiset varastot.
Pintamateriaalit
Lattia: Saunassa: laatta. Seinät: Saunassa: puu.
Olohuoneen varusteet
Huonetilojen lattiat ovat parkettia