185 000 €99,5 m²

Harjutie 3 C, Loutti, Järvenpää3h+k+aula+vh+s

Velaton hinta
185 000 €
Hoitovastike
597 € / kk
Asuinpinta-ala
99,5 m²
Huoneita
3
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1969
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Loutti
Kaupunki
Järvenpää

Tilava rivitalokolmio huippusijainnilla!

Tämä viehättävä rivitalokoti sijaitsee rauhallisella Loutin pientaloalueella, aivan Järvenpään keskustan tuntumassa. Vuonna 1969 valmistunut asunto tarjoaa mukavaa asumista yhdessä tasossa, ja sen tilava 99,5 m2:n pohjaratkaisu sopii erinomaisesti perheille tai tilaa arvostaville.

Olohuone ja eteisen aula ovat avaraa avointa tilaa. Erittäin tilavassa keittiössä on kaikki tarvittavat varusteet sekä paljon taso- ja kaappitilaa. Asunnossa on kaksi makuuhuonetta, joissa on parkettilattiat. Kylpyhuoneessa on mukavuuksia, kuten lattialämmitys, pesukoneliitäntä ja erillinen wc. Kylpyhuone ja sauna on täysin remontoitu 2022, jolloin kylpyhuoneeseen tehtiin myös kodinhoitotila. Vaatehuone tarjoaa hyvin säilytystilaa.

Asunnolla on isot etu- ja takapihat, joissa pääset nauttimaan auringosta ympäri vuorokauden. Omenapuut ja marjapensaat sekä kukkaistutukset tuovat lisää viihtyisyyttä pihalle. Etupihan yhteydessä on kylmä ulkovarasto ja oma autokatospaikka.

Alueen palvelut ovat lähellä: Järvenpään keskustan monipuoliset palvelut ovat vain 400 metrin päässä, ja Harjulan koulu sekä päiväkoti sijaitsevat kävelymatkan päässä. Liikenneyhteydet ovat erinomaiset, sillä bussipysäkki ja Järvenpään rautatieasema ovat lähellä, ja alueelta on hyvät yhteydet myös pyöräillen ja autolla. Lisäksi ulkoilumahdollisuudet on loistavat, rantapuisto ja Tuusulanjärvi vain kivenheiton päässä!

Myynti, Esittelyt ja Lisätiedot:

Valtteri Parikka Myyntijohtaja, LKV, LVV, Kaupanvahvistaja 040 161 4131 valtteri.parikka@roof.fi

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Harjutie 3 C, 04400 Järvenpää
Kaupunginosa
Loutti
Kohdenumero
80480354
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
99,5 m²
Tontin pinta-ala
8 093 m²
Kokonaispinta-ala
99,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Isännöitsijäntodistuksen mukainen ja yhtiöjärjestyksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
3h+k+aula+vh+s
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappi, erillinen pakastin, liesi, erillisuuni, liesituuletin ja astianpesukone. Liesi: Induktioliesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Ei
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä, lattialämmitys, pesukoneliitäntä, pesuallas, allaskaappi, bidee-suihku ja peili. Erillisten WC:n lukumäärä: 1. Erillisen WC:n varusteet: WC-istuin, peili, pesuallas ja bidee-suihku.
Säilytystilat
Vaatehuone, kaapistot, kylmä ulkovarasto ja jäähdytetty kellari
Tulevat remontit
Maalämpöjärjestelmän kartoitus Etuovien uusimisen kartoitus
Tehdyt remontit
2024 D17 Vesivahinkokorjaus 2023 11:n huoneiston takapihan ulko-ovien uusimiset 2023 B10 wc:n saneeraus 2022 C11 Kph- ja saunasaneeraus 2021 A1 kph- ja saunasaneeraus 2018 Alapohjien/ryömintätilojen korjaukset 2016 Huoneistojen ilmanvaihdon parantaminen 2015 Märkätilojen kuntoarviot 2011 Kuntoarvio 2009 Kaukolämmön lämmönsiirtimen uusiminen 2006 Bitumivesikatteen uusiminen 2002 Käyttövesi- ja lämpöputkistojen uusiminen 2002 Ulkoikkunoiden asentaminen
Palvelut
Palvelut: Järvenpään keskustan kaikki palvelut n. 400m
Paikallistiedot: Loutin pientaloalue keskustan kupeessa
Kohde on
Osakehuoneisto
Kiinteistötunnus
186-2-206-1
Postitoimipaikka
Järvenpää
Tietoliikennepalvelut
Elisa, 25M, Taloyhtiölaajakaista

Hinta

Velaton hinta
185 000 €
Myyntihinta
185 000 €
Neliöhinta
1 859,30 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
597 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
605,10 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
20 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Muu vastike: 8,10 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Kotelo
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 1 005 546,98 €.
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1969
Huoneistojen lukumäärä
18
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1969
Kerroksia
1
Energialuokka
Energialuokka: E2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 31.05.2034
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Painovoimainen ilmanvaihto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
8 093 m²
Kiinteistönhoito
Asukkaat
Isännöinti
Isännöintilinkki Oy, Kimmo Salo, kimmo.salo@isannointilinkki.fi, 040 1982438
Kaavoitustiedot
AR3 Rivitalojen ja muiden kytkettyjen rakennusten korttelialue.
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, juna-asema lähellä, sujuvat yhteydet omalla autolla, hyvät pyöräilytiet ja hyvä kulkuyhteys Järvenpään Rautatieasema n. 1km
Vesistön kuvaus
Kohde ei sijaitse saaressa
Rakennusoikeus
2 200 m²
Kuntotutkimus
Lisätietoja tutkimuksista: Kuntoarvio 2011
Pihan kuvaus
Oma etu- ja takapiha, jossa nurmialuetta, kukkapensaita sekä terassi.