269 000 €69 m²

Isokydöntie 16 B, Isokytö, Järvenpää3h+k+s

Velaton hinta
269 000 €
Hoitovastike
120,75 € / kk
Asuinpinta-ala
69 m²
Huoneita
3
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
2023
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Isokytö
Kaupunki
Järvenpää

Isokydön lapsiystävälliselle ja pientalovaltaiselle asuinalueelle v.2023 valmistunut laadukas rivitalohuoneisto. Yhteen tasoon rakennettu valoisa rivitalohuoneisto, jossa olohuoneen isot ikkunat tuovat hienosti luonnonvalon asuntoon. Asunnossa keittiön ruokailutila ja olohuone yhtenäistä avaraa tilaa. Hyvin suunniteltu pohjaratkaisu, joka palvelee hyvin perheen päivittäistä arkea. Asunnossa erillinen wc, sekä erillinen kodinhoitohuone joka helpottaa perheen päivittäistä vaatehuoltoa. Asunnossa iso terassi länteen. Asunnossa lisäksi erillinen vaatehuone ja n.4,6 m2 lämmin varasto talon päädyssä. Asunto lämpiää energiaystävällisellä Nibe poistoilmalämpöpumpulla ja asunnossa kauttaaltaan vesikiertoinen lattialämmitys. (Energialuokka B 2018). Asunnossa Petra-keittiöiden kiintokalusteet . Lapsiperheelle parasta on kävelyetäisyydeltä löytyvät päiväkoti, koulu ja kauppa.

Soita ja kysy lisää tästä laadukkaasta ja rauhallisella alueella sijaitsevasta kodista! Tied.040 500 5913 / Janne Suuronen janne.suuronen@spkoti.fi

Perustiedot

Kaupunginosa
Isokytö
Kohdenumero
80470476
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
69 m²
Tontin pinta-ala
2 540 m²
Kokonaispinta-ala
73,6 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
3h+k+s
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Astianpesukone, erillinen pakastin, erillisuuni, jääkaappi, kiinteät valaisimet, liesituuletin ja liesi. Liesi: Keraaminen liesi. Työtason materiaali: Laminaatti. Electrolux kodinkoneet.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: Suihku, lattialämmitys ja kiinteät valaisimet. Erillisten WC:n lukumäärä: 1. Erillisen WC:n varusteet: Lattialämmitys, bidee-suihku, peili ja allaskaappi.
Säilytystilat
Ulkovarasto, lämmin ulkovarasto ja vaatehuone. Lisätietoja säilytystiloista: Lämmin varasto n.4,6 m2.
Näkymät
Terassit länteen.
Tulevat remontit
Ei ole suunniteltuja korjauksia.
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Kiuas: Sähkökiuas. Harvia Cilindro kiuas (9 Kw).
Asumistyyppi
Omistus
Vuokrattu
Kyllä
Palvelut
Palvelut: K-Citymarket n.800 m ja Tokmanni n.600 m
Paikallistiedot: Järvenpään keskustan palvelut n.1,7 km
Uudiskohteen tila
Muuttovalmis
Kohde on
Osakehuoneisto
Kiinteistötunnus
186-401-1-1957
Postitoimipaikka
Järvenpää

Hinta

Velaton hinta
269 000 €
Myyntihinta
197 277,55 €
Neliöhinta
3 898,55 € / m²
Velkaosuus
71 722,45 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
120,75 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
120,75 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Lisätietoja vastikkeista: vastike pitää sisällään kiinteistöveron, jätemaksun, kiinteistövakuutuksen, kaapeli-Tv:n ja taloyhtiön isännöinnin. Huoneistoon kohdistuu 71722,45 € yhtiölaina.

Talon ja tontin tiedot

Valmistumisaika
2023-01-01
Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
As Oy Järvenpää Isokydöntie 16
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2023
Huoneistojen lukumäärä
8
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2023
Kerroksia
1
Rakennusmateriaali
Puu
Kattomateriaali
Pelti
Kattotyyppi
Harjakatto
Energialuokka
Energialuokka: B2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 23.02.2032
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
2 540 m²
Kiinteistönhoito
Asukkaat
Isännöinti
TJ-Isännöinti Oy, Toni Leppäpuska, 040 569 7429
Kaavoitustiedot
Järvenpään kaupunki p.09 271 91
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Hyvä kulkuyhteys, bussipysäkki lähellä, hyvät pyöräilytiet ja kaupunkiliikenneyhteys Järvenpään Juna-asema n.1,7km

Pysäköintitilan kuvaus
Lisätietoja huoneiston autopaikasta: Autopaikat: sähköpistoke
Yhteiset tilat
Kaapeli-tv, huoneistokohtaiset varastot ja pyörävarasto