165 000 €53 m²

Vanha Valtatie 56 D, Peltola, Järvenpää3h+k+s

Velaton hinta
165 000 €
Hoitovastike
230,55 € / kk
Asuinpinta-ala
53 m²
Huoneita
3
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
2017
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Peltola
Kaupunki
Järvenpää

Hyväkuntoinen ja viihtyisä 1-taso rivitaloasunto tehoneliöillä! Keittiö ja olohuone yhtenäistä avaraa tilaa, johon isot ikkunat tuovat luonnonvalon asuntoon. Vaaleansävyiset pintamateriaalit luovat rauhallisen ja harmonisen tunnelman asuntoon. Tilavat makuuhuoneet joista toiseen mahdollista sijoittaa esim. etätyöpiste. Lattiat laminaattia ja seinät maalattu. Asunnossa tehokas hyvin suunniteltu pohjaratkaisu, jossa asuintilat käytetty tehokkaasti hyödyksi. Oma erillinen ulkovarasto sisäänkäynnin yhteydessä ja piha/terassi lounaaseen, johon aurinko pääsee paistamaan lähes koko päivän. Lapsiperheelle loistava sijainti läheltä löytyvien kaupan, koulun ja päiväkodin ansiosta. Lähistöltä löytyvät hyvät lenkkipolut Paavonpolulla, sekä lisäksi lähi metsissä hyvät reitit pyöräilyyn ja muuhun ulkoiluun. Asunnolla sähköpistokepaikka. Soita ja sovi oma esittelysi tähän viihtyisään ja hyväkuntoiseen asuntoon. Tied.040 500 5913 / Janne Suuronen janne.suuronen@spkoti.fi

Perustiedot

Kaupunginosa
Peltola
Kohdenumero
80438375
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
53 m²
Tontin pinta-ala
4 472 m²
Kokonaispinta-ala
56 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Isännöitsijäntodistuksen mukainen ja yhtiöjärjestyksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
3h+k+s
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Liesituuletin, erillisuuni, astianpesukone, jääkaappipakastin, kiinteät valaisimet ja keittiösaareke. Liesi: Keraaminen liesi ja erillisuuni. Työtason materiaali: Laminaatti.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: Pesukoneliitäntä, peilikaappi, wc-istuin, suihkuseinä, suihku, kiinteät valaisimet ja bidee-suihku.
Säilytystilat
ulkovarasto n.3 m2. Lisätietoja säilytystiloista: ulkovarasto n.3 m2.
Näkymät
koillinen, lounas
Tulevat remontit
Kulkuteiden ja parkkialueen asfaltointi v.2025 ja huoltomaalauksia v.2025-2026.
Tehdyt remontit
V.2021 toteutettu sähköautojen latausvalmius, v.2022 palokatkojen korjaaminen, sisäviemärien uusiminen tyyppihyväksityiksi v.2023.
Palvelut
Peltolan K-Supermarket n.800 m

Velaton hinta
165 000 €
Myyntihinta
157 300,14 €
Neliöhinta
3 113,21 € / m²
Velkaosuus
7 699,86 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
230,55 € / kk
Pääomavastike
61,98 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
292,53 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
22 € / hlö / kk
Autopaikan kustannukset
15 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Järvenpään Peltotilkku
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiöön kuuluu: Elisa laajakaista 10M. Taloyhtiön lisätiedot: Tietoja lainojen pituuksista: (Rakennuslaina) Velan viimeinen takaisinmaksupäivä 31.01.2039. (Peruskorjauslaina) Lainan ensimmäinen sopimuksen mukainen lyhennys 01.01.2024. Tietoja sopimuksista: Yhtiö ottanut peruskorjauslainaa 100 000,00 €, joka muutetaan pääomalainaksi ja jyvitetään osakkaille kesän 2023 aikana. Lainan ensimmäinen lyhennys alkanut 1.1.2024. Yhtiössä on huoneistokohtaiset vesimittarit. Vedenkulutuksen tasauslaskutus tehdään vuosittain. Mahdollisten ylimääräisten tasauslaskujen osalta mm. osakasmuutosten yhteydessä, tulee osakkaan toimittaa mittarilukemat isännöitsijälle laskutusta varten Ylim.yhtiökokous 02/25 myönsi hallitukselle valtuudet nostaa lainaa enintään 250 000e pihan asfaltoinnin ja hulevesiviemäröinnin korjaustöitä varten.
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2017
Huoneistojen lukumäärä
41
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2017
Kerroksia
1
Rakennusmateriaali
Puu
Kattomateriaali
Pelti
Kattotyyppi
harjakatto
Energialuokka
Energialuokka: B2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 15.02.2033
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen poisto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
4 472 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Kiinteistö-Tahkola Helsinki Oy, Jesse Nordman, 020 748 0026