155 000 €62 m²

Katajanokantie 23, Skatudden, Inkoo2h, k, ruokailutila, vh, kph/sauna ja erill. wc, terassipiha ja varasto

Velaton hinta
155 000 €
Hoitovastike
260,70 € / kk
Asuinpinta-ala
62 m²
Huoneita
2
Rakennusvuosi
1987
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Skatudden
Kaupunki
Inkoo

Idyllistä asumista meren äärellä Inkoon sydämessä!

Tervetuloa kotiin, jossa yhdistyvät saaristolaiskylän rauha ja modernin asumisen mukavuus. Tämä viehättävä rivitalokoti sijaitsee aivan meren tuntumassa ja kävelymatkan päässä Inkoon palveluista. Inkoo tarjoaa ainutlaatuisen asuin ympäristön, jossa meri on aina lähellä ja tunnelmallinen kyläidylli ympäröi asukkaan. Täällä voit nauttia arjen sujuvuudesta ja luonnon läheisyydestä tinkimättä kattavista palveluista.

Tilava hyväpohjainen, sekä kodikas kaksio, idyllinen terassipuutarha, oma sauna ja erillinen wc, ilmalämpöpumppu, vaatehuone ja lämmin ulkovarasto ovat niitä asioita jotka tekevät elämisen mukavaksi tässä kodissa. Ja se meri, vain 70 metrin kävelymatkan päässä!

Kodin sijainti on täydellinen valinta sinulle, joka arvostat rauhallista elämänrytmiä mutta haluat silti pitää kaiken tarpeellisen lähelläsi. Alueen tunnelmallinen ympäristö kutsuu nauttimaan merellisistä maisemista ja leppoisista päivistä. Tämä koti tarjoaa kodikkaan ja viihtyisän tukikohdan, jossa on helppo hengittää ja viihtyä.

Olisiko tämä sinun uusi kotisi? Sovitaan esittelyaika ja pääset tutustumaan. Tervetuloa ihastumaan!

Perustiedot

Sijainti
Katajanokantie 23, 10210 Inkoo
Kaupunginosa
Skatudden
Kohdenumero
43833940
Asuinpinta-ala
62 m²
Tontin pinta-ala
5 000 m²
Kokonaispinta-ala
62 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen. Yhtiöjärjestys
Huoneiston kokoonpano
2h, k, ruokailutila, vh, kph/sauna ja erill. wc, terassipiha ja varasto
Huoneita
2
Lisätietoa vapautumisesta
Muu ehto. Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Varusteet: jääkaappipakastin, astianpesukone, astianpesukoneliitäntä. Työtaso: laminaattitaso, kivitaso. Liesi: keraaminen liesi, liesituuletin hormilla. Avokeittiö ja ruokailutila. Irrallinen liikuteltava saareke. Remontoitu 2020.
Parveke
Ei
Terassin kuvaus
Asunnossa on terassi. Puutarhaterassi, sähkökäyttöinen markiisi
Kylpyhuoneen varusteet
Varusteet: suihku, suihkuseinä, kiinteät valaisimet, pesukoneliitäntä, lattialämmitys. WC: Erillinen wc. Varusteet: lattiaan asennettu WC, bidee, peilikaappi, lattialämmitys
Säilytystilat
Ulkovarasto
Näkymät
Vehreät puistomaiset näkymät. Ikkunasuunnat koillinen, lounas.
Tulevat remontit
Kunnossapitotarveselvityksen 2025 mukaan: 2025 Sähkö ja hybridiautojen latauskartoitus 2026 Lämpövuotojen paikantaminen, vesikattojen pesu, ikkunoiden vaihdon yhteydessä tarkistetaan mahdollisuudet eristää sokkelin ja anturan kylmäsilta (isännöitsijältä saadun tiedon mukaan ei ole tarpeen vielä).
Tehdyt remontit
Markiisi 2020, lämpöpumppu 2020, keittiö 2020, terassi 2020, varasto (lämmin) uusittu 2021, omenaportti 2025. 2025 palovaroittimet asennettu 2024 Varaston ikkunasmyygin korjaus 2023 Teknisen tilan lattian korjaus 2022 Asuntojen avainuudistus terassien ovien vaihdon yhteydessä, asuntojen terassiovien vaihto uusiin 2021 Kiinteistöhuollon ulkoistaminen, sopimus syyskuusta 2021 alkaen, yhtiön teknisen tilan vesisulku uusittu 2020 A-talon päädyn varaston ja teknisten tilojen ovien maalaus, päädyn ulkoverhouslaudoituksen, tippapeltien ja ovien kynnyspeltien uudistus, aikaisemmin peruskorjattujen märkätilojen B5, B7, C10 ja D11 yhdenmukaistaminen yhtiön perustasoon mm. saunatilojen ja vesikalusteiden osalta, asunnot A1, A2, A3, B6, C8, C9, D13, E14, E15, E16 JA E17 kylpyhuone- ja saunasaneeraus, asuntojen palopostien (vesisulut terassilla) uusittu, D- (länsi) ja E-talon päädyn ulkoverhouslaudoituksen ja tippapeltien uudistus, erillis-wc tiloihin, asuntoihin A1, A2, A3, B5, B6, B7, C8, C9, C10, D11, D12 JA D13 asennettu vesilukkokaivot märkätilaurakan yhteydessä, rakennusten etelänpuolisen sadevesikuormituksen uudelleen ohjaus, siirtyminen etäluettaviin huoneistokohtaisiin vesimittareihin, taloyhtiölle lanseerattu kiinteistön kehittämisen stategiatyökalu, tietoliikennekaapeloinnin, sekä kaapeli-TV uudistus valokuitu teknologiaan 2019 Huoneisto B4, kosteusvaurion takia asunnon huoneistokorjaus 2018 B-d C- ja D-talojen itäpuoliset päätypaneelit / ulkoverhouslaudoitusta uusittu, radonmittaukset. syöksyvesien ohjaus D 11 ja D 12 pois naapurikiinteistöltä, ulkovalotolpat uusittu ja numerovalot uudistettu LED-tekniikkaan, vesikattojen puhdistus 2017 Korvausilmaventtiilit asennettu, radonmittauksia ja tutkimuksia, tiivistyskorjauksia tehty B-talossa 2015 A-talon sadevesi- ja salaojajärjestelmien sekä sokkelin vesieristyksen parantaminen, huoneiston D12 märkätilan peruskorjaus. 2014 Huoneistojen B5 ja B7 märkätilojen peruskorjaus, leikkipaikan kunnostus, ulko-ovien huolto ja tiivistys 2013 B-, C- ja D-talojen sadevesiviemäröinti, pintavesiojitus, sokkeleiden patolevytys ja maapintojen muokkaus, B-ja E-talon etelänpuoleiset ikkunapuitteet ja kehykset maalattu 2012 C-ja D-talon etelänpuoleiset ikkunapuitteet ja kehykset maalattu, E-talon salaoja ja sadevesijärjestelmä/maisemointi, huoneistojen C10 ja D11 märkätilojen peruskorjaus, osa takapihojen väliaidoista on uusittu 2011 Lämpöpatterit uusittu, vesikatto ja huippuimurit uusittu 2010 IV-kanavien nuohous 2009 Lämminvesivaraajian vaihto 2006 Yhtiö liitetty Elisan kaapeli-TV verkkoon ja antenniverkko parannettu digikelpoiseksi 2002 Vesiputkien vaihto huoneistoissa 2001 Julkisivujen puuosien maalaus
Rannan omistus
Ei rantaa
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Varusteet: sähkökiuas. Hyvä kuntoinen, käyttämätön. Seinämateriaali: paneeliseinä. Lattiamateriaali: laattalattia
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Ruokakauppa: K-Market Lantis 750m, S-Market Inkoo 1,2km
Posti / palvelupiste: K-Market Lantis 750m.
Terveysasema: Terveysasema 1,2 km. Kirjasto: Kirjasto 1,4 km.
Lisätiedot
70 metriä meren rantaan.

Velaton hinta
155 000 €
Myyntihinta
143 880,35 €
Neliöhinta
2 500 € / m²
Velkaosuus
11 119,65 €
Lainalaskuri

Vastikkeet

Hoitovastike
260,70 € / kk
Pääomavastike
203,13 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
463,83 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan, ennakkomaksu. 23 € / kk. Yhtiössä on käytössä huoneistokohtaiseen mittaukseen perustuva vedenlaskutus. Mittarit luettava omistajan/asukkaan vaihtuessa. Jos mittaria ei lueta, jää tasauslasku edellisestä lukemasta asti uuden omistajan maksettavaksi ja uusi omistaja sopii edellisen omistajan kanssa kustannusten jaosta.
Muut kustannukset
Ulkoautopaikka sähköpistokkeella: 10 € / kk. Tietoliikenneyhteysmaksu: 25,10 € / kk. Sähkön kokonaiskulutus: 7058 kWh / viimeinen kokonainen kalenterivuosi

Rakennusvuosi
1987
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1987
Rakennusmateriaali
Pääasiallinen rakennusmateriaali: Puu. Puu/tiili
Kattomateriaali
Peltikate
Kattotyyppi
Harjakatto
Energialuokka
E2018
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen poisto
Tontin koko
5 000 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö. Karjaan Talopalvelu
Isännöinti
Kirkkonummen Huolto Oy/ Mikael Blixt Asemankaari 1, 02400 KIRKKONUMMI 09 221 9090, info@kirkkonummenhuolto.fi
Kaavoitustiedot
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki 500m.
Lämmitys
Sähkö
Lisätietoja lämmityksestä
Lämmitystapa: Sähkölämmitys. Lämmönjakotapa: Sähköpatterilämmitys. Sähkön kokonaiskulutus: 7058 kWh / viimeinen kokonainen kalenterivuosi

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
Ulkoautopaikka sähköpistokkeella