158 000 €62 m²

Katajanokantie 23 B, Dal, Inkoo2h,k,s

Velaton hinta
158 000 €
Hoitovastike
260,70 € / kk
Asuinpinta-ala
62 m²
Huoneita
2
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1987
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Dal
Kaupunki
Inkoo

HETI VAPAA – Kaunis rivitalokoti upealla sijainnilla Inkoon Katajanokalla

Inkoo, Katajanokantie 23 B 4

Viihtyisä rivitalon päätykaksio noin 62 m² rauhallisella ja arvostetulla alueella. Kodin reilu huonekorkeus luo avaran ja levollisen tunnelman. Olohuone sijaitsee omalla tasollaan, erillään sisääntulokerroksen keittiöstä, ruokailutilasta, wc:stä ja kylpyhuoneesta, mikä tuo asuntoon mielenkiintoisen ja toimivan pohjaratkaisun.

Asunnossa on kauniit parkettilattiat, ja kylpyhuone sekä wc on uusittu vuonna 2019. Vuonna 2020 asennettu ilmalämpöpumppu lisää asumismukavuutta ympäri vuoden.

Oma pieni ja suojaisa piha tarjoaa viihtyisän paikan oleskeluun – ja puiden lomasta pilkottaa myös meri.

Tule tutustumaan tähän kauniiseen kotiin!

Ingå, Skatudddsvägen 23 B 4

Vackert radhus med fint läge på Skatudden i Ingå

Trivsam gavelradhusbostad om cirka 62 m² i ett lugnt och uppskattat område. Den generösa takhöjden skapar en luftig och harmonisk känsla. Vardagsrummet ligger på en egen nivå, separat från entréplanets kök, matplats, toalett och badrum, vilket ger en funktionell och intressant planlösning.

Bostaden har vackra parkettgolv, och badrum samt WC renoverades 2019. En luftvärmepump installerades 2020, vilket ger extra komfort året runt.

Den egna, lilla och avskilda gården erbjuder en mysig plats för avkoppling – och mellan träden skymtar även havet.

Välkommen på visning till detta vackra hem!

Perustiedot

Sijainti
Katajanokantie 23 B, 10210 Inkoo
Kaupunginosa
Dal
Kohdenumero
80492769
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
62 m²
Tontin pinta-ala
5 000 m²
Kokonaispinta-ala
62 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h,k,s
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Ilmalämpöpumppu asennettu 2020.
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, liesi, uuni ja liesituuletin (hormi). Liesi: Keraaminen liesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Terassin kuvaus
Suojaisa terassi merelle päin.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: Suihku, lattialämmitys ja pesukoneliitäntä. Pesutilojen kuvaus: Kylpyhuone ja wc uusittu kokonaan vuonna 2019. Erillisten WC:n lukumäärä: 1. Erillisen WC:n varusteet: WC-istuin ja peilikaappi.
Säilytystilat
Kaapistot ja kylmä ulkovarasto
Tulevat remontit
2025-2029 2025 sähkö ja hybridiautojaen latauskartoitus 2026 lämpövuotojen paikantaminen ja vesikattojen pesu. 2026 Ikkunoiden vaihtojen yhteydessä tarkistetaan mahdollisuudet eristää sokkelin ja anturan kylmäsilta
Tehdyt remontit
Korjaushistoria 2025 palovaroittimet asennettu 2024 Varaston ikkunasmyygin korjaus 2023 Teknisen tilan lattian korjaus 2022 Asuntojen avainuudistus terassien ovien vaihdon yhteydessä 2022 Asuntojen terassiovien vaihto uusiin 2021 Kiinteistöhuollon ulkoistaminen, sopimus syyskuusta 2021 alkaen 2021 Yhtiön teknisen tilan vesisulku uusittu 2020 A-talon päädyn varaston ja teknisten tilojen ovien maalaus, päädyn ulkoverhouslaudoituksen, tippapeltie ja ovien kynnyspeltien uudistus 2020 Aikaisemmin peruskorjattujen märkätilojen B5, B7, C10 ja D11 yhden-mukaistaminen yhtiön perustasoon mm. saunatilojen ja vesikalusteiden osalta 2020 Asunnot A1, A2, A3, B6, C8, C9, D13, E14, E15, E16 JA E17 kylpyhuone- ja saunasaneeraus 2020 Asuntojen palopostien (vesisulut terassilla) uusittu 2020 D- (länsi) ja E-talon päädyn ulkoverhouslaudoituksen ja tippapeltien uudistus 2020 Erillis-wc tiloihin, asuntoihin A1, A2, A3, B5, B6, B7, C8, C9, C10, D11, D12 JA D13 asennettu vesilukkokaivot märkätilaurakan yhteydessä 2020 Rakennusten etelänpuolisen sadevesikuormituksen uudelleen ohjaus 2020 Siirtyminen etäluettaviin huoneistokohtaisiin vesimittareihin 2020 Taloyhtiölle lanseerattu kiinteistön kehittämisen stategiatyökalu 2020 Tietoliikennekaapeloinnin sekä kaapeli-TV uudistus valokuitu teknologiaan 2019 Huoneistoa B4, kosteusvaurion takia asunnon huoneistokorjaus 2018 B-d C- ja D-talojen itäpuoliset päätypaneelit / ulkoverhouslaudoitusta uusittu 2018 Radonmittaukset 2018 Syöksyvesien ohjaus D 11 ja D 12 pois naapurikiinteistöltä 2018 Ulkovalotolpat uusittu ja numerovalot uudistettu LED-tekniikkaan 2018 Vesikattojen puhdistus 2017 Korvausilmaventtiilit asennettu 2017 Radonmittauksia ja tutkimuksia 2017 Tiivistyskorjauksia tehty B-talossa 2015 A-talon sadevesi- ja salaojajärjestelmien sekä sokkelin vesieristyksen parantaminen 2015 Huoneiston D12 märkätilan peruskorjaus 2014 Huoneistojen B5 ja B7 märkätilojen peruskorjaus 2014 Leikkipaikan kunnostus 2014 Ulko-ovien huolto ja tiivistys 2013 B-,C-ja D-talojen sadevesiviemäröinti, pintavesiojitus, sokkeleiden patolevytys ja maapintojen muokkaus 2013 B-ja E-talon etelänpuoleiset ikkunapuitteet ja kehykset maalattu 2012 C-ja D-talon etelänpuoleiset ikkunapuitteet ja kehykset maalattu 2012 E-talon salaoja ja sadevesijärjestelmä/maisemointi 2012 Huoneistojen C10 ja D11 märkätilojen peruskorjaus 2012 Osa takapihojen väliaidoista on uusittu 2011 Lämpöpatterit uusittu 2011 Vesikatto ja huippuimurit uusittu 2010 IV-kanavien nuohous 2009 Lämminvesivaraajian vaihto 2006 Yhtiö liitetty Elisan kaapeli-TV verkkoon ja antenniverkko parannettu digikelpoiseksi 2002 Vesiputkien vaihto huoneistoissa 2001 Julkisivujen puuosien maalaus
Kiinteistötunnus
149-412-3-25
Postitoimipaikka
Inkoo
Linkit

Hinta

Velaton hinta
158 000 €
Myyntihinta
149 403,59 €
Neliöhinta
2 548,39 € / m²
Velkaosuus
8 596,41 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
260,70 € / kk
Pääomavastike
109,82 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
370,52 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
23 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Valokuitumaksu 25,10 e/ kk

Rakennusvuosi
1987
Huoneistojen lukumäärä
17
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1987
Kerroksia
1
Rakennusmateriaali
Puu ja tiili
Kattomateriaali
Pelti
Kattotyyppi
Harjakatto
Energialuokka
E2018
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen poisto
Tontin koko
5 000 m²