7 500 €30 m²

Sienimäenkatu 4, Sienimäki, Imatra1h + kk

Velaton hinta
7 500 €
Hoitovastike
172 € / kk
Asuinpinta-ala
30 m²
Huoneita
1
Kerros
1 / 3
Rakennusvuosi
1969
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Sienimäki
Kaupunki
Imatra

Siisti edullinen yksiö

Myytävänä yksiö ensimmäisessä kerroksessa. Huoneistossa tehty keittiötä lukuun ottamatta raikas ja moderni pintaremontti, seinät ja katto maalattu, yksi seinä tapetoitu ja lattiaan laitettu laminaatti. Keittiön lattialla muovimatto. Wc/kylpyhuoneessa laatoitus lattialla ja seinissä, sekä lattialämmitys. Taloyhtiössä hyvä isännöitsijä ja hyvin toimiva ja aikaansaava napakka hallitus. Taloyhtiössä tehty vuosien aikana tärkeitä remontteja ja korjauksia. Näistä ja suunnitelluista toimenpiteistä tarkempaa tietoa kysymällä. Tästä edullisesti omaan asuntoon, tai sijoittajalle hyvä kohde edelleen vuokrattavaksi. Hoitovastike 171,60€, korjausvastike 9,90€, rahoitusvastike 109,50€ vesimaksu 27€/hlö.

Perustiedot

Kaupunginosa
Sienimäki
Kohdenumero
24486871
Kerros
1 / 3
Asuinpinta-ala
30 m²
Kokonaispinta-ala
33 m²
Huoneiston kokoonpano
1h + kk
Huoneita
1
Kunto
Tyydyttävä
Keittiö
Keittokomero
Keittiön varusteet
Laminaattitasot, Keraaminen liesi, Jenkkikaappi
Parvekkeen lisätiedot
Ranskalainen parveke
Kylpyhuoneen varusteet
Pesukonevalmius, Peilikaappi, Allaskaappi, Laattalattia, Laattaseinä, Lattialämmitys
Kohde on
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Kyllä
Sähköinen omistajamerkintä
Kyllä

Hinta

Velaton hinta
7 500 €
Myyntihinta
2 000 €
Neliöhinta
250 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
172 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
As Oy Säästökuutonen
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1969
Huoneistojen lukumäärä
30
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Liikehuoneistojen pinta-ala
0 m²
Kerroksia
3