10 000 €30,5 m²

Topinkuja 10 C, Imatrankoski, Imatra1h,kk

Velaton hinta
10 000 €
Hoitovastike
140,30 € / kk
Asuinpinta-ala
30,5 m²
Huoneita
1
Kerros
1 / 3
Rakennusvuosi
1977
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Imatrankoski
Kaupunki
Imatra

Heti vapaa yksiö Imatrankosken keskustan tuntumassa. Omaksi tai sijoitukseen. Sovi oma esittelysi.

Perustiedot

Sijainti
Topinkuja 10 C, 55100 Imatra
Kaupunginosa
Imatrankoski
Kohdenumero
610455
Kerros
1 / 3
Asuinpinta-ala
30,5 m²
Tontin pinta-ala
3 225,2 m²
Kokonaispinta-ala
30,5 m²
Huoneiston kokoonpano
1h,kk
Huoneita
1
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti
Keittiön varusteet
Jääkaappipakastin, keraaminen liesi, (uusi/käyttämätön). Kaapistot, kiinteät valaisimet.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Koko huoneiston levyinen.
Kylpyhuoneen varusteet
Kylpyhuone, suihku, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä, kiinteät valaisimet.
Säilytystilat
Vaatehuone
Näkymät
Asuinalueelle.
Tulevat remontit
Suunnitellut: Yhtiön kunnossapitotarveselvityksen mukaan : 2025–2030 normaalit kunnossapito ja huoltotyöt, 2026–2030 taloyhtiön saunatilojen kunnostus, 2027–2030 vesikatteen kunnostus, 2028–2030 viemäriremontti
Tehdyt remontit
Vesikatteen uusinta v. 1991. Ikkunoiden maalauskunnostus v. 1994. Saunan panelointi v. 1994. Kuuden autolämmityspaikan rakentaminen v. 1999. Porras- ja kellarikäytävien maalaus v. 2002. Parveke ja julkisivujen korjaus v. 2004. Lukoston uusiminen v. 2005. Kaukolämpöalakeskuksen uusiminen v. 2007. Löylyhuoneen korjaus v. 2008. Ikkunoiden ja parvekeovien uusiminen v. 2013. Ilmanvaihdon mittaus ja säätö v. 2013. Putkiston kuntotutkimus v. 2017. Käyttövesijohtojen korjaussuunnittelu v. 2018. Patteri- ja linjasäätöventtiilien uusiminen, lämmöntasapainotus v.2018. Vesijohtojen uusiminen, huoneistokohtainen vedenmittaus v.2018. 2023 ilmanvaihdon puhdistus ja säätö. 2023 ikkunoiden korvausilmaventtiileiden huolto- ja karkeasuodattimien vaihtotyö. 2024 autotallien ovet (4 kpl) uusittu. 2024–2025 asuntojen, autotallien sekä yhteisten tilojen lukostot uusittu. Asunnon remontit: Seinäpintojen maalausta 2025.
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: Imatrankosken kaikki palvelut. Koulut: Imatra. Vuoksi, ja mainiot ulkoilumahdollisuudet, uima- ja urheiluhalli lähellä.

Velaton hinta
10 000 €
Myyntihinta
10 000 €
Neliöhinta
327,87 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
140,30 € / kk
Pääomavastike
/ kk
Erityisvastike
15,25 €/kk
Yhtiövastike yhteensä
155,55 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Mittarin mukaan
Muut kustannukset
Saunamaksu 8,00 €/kk, autopaikka 5,00 €/kk. Vesimaksuennakko 23,00 €/hlö/kk. Osakeluettelon ylläpito on siirretty MML:lle. Ostaja vastaa sähköisen omistusoikeuden rekisteröintikustannuksista. Varainsiirtovero 1,5 % velattomasta kauppahinnasta.

Rakennusvuosi
1977
Huoneistojen lukumäärä
45
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1977
Kerroksia
3
Tontin koko
3 225,2 m²
Kunnan numero
153

Yhteiset tilat
Sauna, talopesula, kuivaushuone, mankeli, kellarikomerot, urheiluvälinevarasto, väestösuoja, kaapeli-TV
Pintamateriaalit
Keittiö: Muovimatto, laatta, maali. Olohuone: Muovimatto, maali. Kylpyhuone: Laatoitettu. Eteinen: Muovimatto, maali.