73 000 €79 m²

Jäkäläkuja 20, Itä-Siitola, Imatra3h + s + p

Velaton hinta
73 000 €
Hoitovastike
241,35 € / kk
Asuinpinta-ala
79 m²
Huoneita
3
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
1987
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Itä-Siitola
Kaupunki
Imatra

Kaksitasoinen rivitalokolmio rauhallisella sijainnilla Itä-Siitolassa

Valoisa 79 m²:n koti, jossa vaalea keittiö, avara olohuone-ruokailutila, kaksi makuuhuonetta, runsaasti säilytystilaa sekä iso kylpyhuone. Katetulta parvekkeelta avautuvat avarat maisemat. Lämmitysmuotona maalämpö ja vesikiertoinen patterilämmitys. Uusi maalämpöpumppu asennettu 10/2024 ja patterit uusittu. Huoneisto myydään vuokrattuna. Alue on rauhallinen, mutta samalla hyvin yhteyksien ja Mansikkalan palveluiden lähellä

Perustiedot

Sijainti
Jäkäläkuja 20, 55120 Imatra
Kaupunginosa
Itä-Siitola
Kohdenumero
24399692
Kerroksien lukumäärä
2
Asuinpinta-ala
79 m²
Huoneiston kokoonpano
3h + s + p
Huoneita
3
Parveke
Kyllä
Tulevat remontit
2026 Väliaitojen uusiminen 2026 Varastojen ovien ja karmien uusinta 2026 WC istuimien tarkastaminen
Tehdyt remontit
2025 Lisälämmöneristys yläpohjaan 2024 Uusi lämpöpumppu 2024 Pattereiden uusiminen/ilmaaminen, säätäminen ja patteriventtiileiden vaihtaminen tarvittaessa 2024 Valokuitu 2024 Sadevesikourujärjestelmän uusiminen 2024 Keruupiirin vuotolähteen tutkiminen 2024 Sokkelien korjaus ja maalaus 2023 Takapihalle johtavien pihaportaiden uusinta 2023 IV-kanavien nuohous 2022 Lämpö-/sähkökeskuksen ovet ja karmit 2021 Uusittiin hiekkalaatikko 2020 A-talon olemassa olevaan tolppaan (1 kpl) kahdelle lataushybridiautolle latauspiste 2017 Salaojien kunnostus ja kuvaus 2016 Antennirasiat vaihdettu multimediarasioiksi 2016 Varastokoppien vesikatteen uusinta 2014 Siirrytty maalämpöön 2009 Alapihan aidat 2007 Elementtisaumaus 2007 Lukot uusittu 2005 Patteriventtiilit ja termostaatit uusittu 2004 Talon vesikatto uusittu bitumikermikatteeksi
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Kyllä
Sähköinen omistajamerkintä
Ei

Hinta

Velaton hinta
73 000 €
Myyntihinta
73 000 €
Neliöhinta
924,05 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
241,35 € / kk
Korjausvastike
112,63 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
353,98 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
15 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 15 €/hlö/kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Ratsuraitti
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1987
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Liikehuoneistojen pinta-ala
0 m²
Kerroksia
2