40 000 €56 m²

Kanava-aukio 3 as, Imatrankoski, Imatra2h,k,s

Velaton hinta
40 000 €
Hoitovastike
261,87 € / kk
Asuinpinta-ala
56 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 3
Rakennusvuosi
1991
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Imatrankoski
Kaupunki
Imatra

Tämä koti sijaitsee ensimmäisessä kerroksessa, katutasossa, viihtyisällä alueella Vuoksen läheisyydessä Imatrankoskella. Pohjaratkaisu on toimiva ja selkeä, pienellä päivityksellä saat tästä juuri omannäköisesi kodin. Laatoitettu kylpyhuone ja oma sauna. Ilmaviilennyspumppu lisää asumismukavuutta ympäri vuoden, ja lasitettu terassi tarjoaa viihtyisän lisätilan keväästä syksyyn. Kaikki Imatrankosken palvelut ovat vain lyhyen matkan päässä. Asunto on heti vapaa, joten muuttamaan pääset ilman odottelua! Sovi oma esittelysi !

Perustiedot

Kaupunginosa
Imatrankoski
Kohdenumero
613476
Kerros
1 / 3
Kerroksen lisätiedot
Alin kerros
Asuinpinta-ala
56 m²
Tontin pinta-ala
1 694 m²
Kokonaispinta-ala
56 m²
Huoneiston kokoonpano
2h,k,s
Huoneita
2
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti
Keittiön varusteet
Keraaminen liesi, liesituuletin, kaapistot, kiinteät valaisimet. JKP puuttuu
Parveke
Ei
Kylpyhuoneen varusteet
Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, suihku, peilikaappi, kaapit seinällä/yläkaappi, pesukoneliitäntä, kiinteät valaisimet.
Säilytystilat
Kellari
Näkymät
Asuinalueelle.
Tulevat remontit
Suunnitellut: Hallituksen selvitys yhtiön rakennusten ja kiinteistöjen kunnossapitotarpeesta; Ikkunat. Porraskäytävien maalaus ja akustiikkalevyjen uusiminen. Kaukolämpölaitteiston eriyttäminen Kanavakulman ja Kanavahakan välillä. KOKA vedenmittauslaitteiston hankinta.
Tehdyt remontit
2024 LVI- järjestelmien korjaukset. 2024 Korjaamattomien 1 kerroksen parvekelattioiden uusiminen 2 kpl. 2024 Kaukolämmön ja veden mittareiden vaihto lämmönjakohuoneessa. Molemmille yhtiölle omat kaukolämmön mittarit. (3.1.2024). 2023 IV-Nuohous. 2022 Viemärien osittainen kuvaus. 2022 Katutason parvekkeiden lattioiden kunnostus. 2022 Häkkivaraston valojen liiketunnistimet. 2022 Padotusventtiilien vaihto. 2022 Turvakiskot ja kiipeilyesteet. 2022 Ovisummerin paneeleiden vaihto. 2021 Pyörävarastojen valojen liiketunnistimien asennus. 2021 Parvekkeiden kuntotarkastus, huolto ja laudoitusten korjaukset. 2020 Ulkovalojen uusiminen. 2019 Jätekatoksen valaistus. 2017 Salaojien kunnostaminen ja sadevesipoistoputkien teettäminen. 2016 Ovien tiivistäminen ja lukituksen uusiminen. 2015 Alakerran asuntojen ja kellarikerroksen kosteusmittaukset. 2015 Ilmanvaihtokanavien nuohous. 2015 Sadevesien poistoputken teettäminen. 2013 Parvekkeiden puuosien kunnostus/uusiminen. 2010 keittiöhanojen vaihto huoneistoihin, joissa vielä alkuperäinen/muuten käyttöiän päässä oleva hana. 2010 Lämpimän veden kiertovesipumpun sekä sen vesimittarin vaihto. 2003 piha-alueen asfaltointi. 2002 Parvekkeiden betoni- ja puuosien maalaukset. Asunnon remontit: Keittiön kaapistot uusittu 1995, kph laatoitettu.
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: Imatrankosken alueen kaikki palvelut.

Velaton hinta
40 000 €
Myyntihinta
38 263,78 €
Neliöhinta
714,29 € / m²
Velkaosuus
1 736,22 €

Vastikkeet

Hoitovastike
261,87 € / kk
Pääomavastike
31,94 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
293,81 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Mittarin mukaan
Muut kustannukset
Autopaikka 7,50 €/kk. Vesimaksuennakko 20,00 €/hlö/kk. Osakeluettelon ylläpito on siirretty MML:lle. Ostaja vastaa sähköisen omistusoikeuden rekisteröintikustannuksista. Varainsiirtovero 1,5 % velattomasta kauppahinnasta.

Rakennusvuosi
1991
Huoneistojen lukumäärä
15
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1991
Kerroksia
3
Tontin koko
1 694 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Imatran Talokeskus/Virpi Säynäjäkangas, Lappeentie 29 050 4335 414
Tontin vuokra päättyy
15.02.2040
Tontin vuokra
Vuosivuokra 5 253,66 €
Kunnan numero
153

Yhteiset tilat
Urheiluvälinevarasto, pyörävarasto, väestösuoja, kaapeli-TV, mahdollisuus autopaikkaan, huoneitokohtaiset varastot, elisa Taloyhtiölaajakaista 25M
Pintamateriaalit
Keittiö: Parketti, laatta, maali. Olohuone: Parketti, tapetti, maali. Makuuhuone 1: Parketti, tapetti, maali. Kylpyhuone: Laatoitettu. Eteinen: Parketti, maali.