80 000 €45,5 m²

Merrankuja 5 as, Kausala, Iitti2h, avok, psh/wc, sauna, et, lasiparveke

Velaton hinta
80 000 €
Hoitovastike
172,90 € / kk
Asuinpinta-ala
45,5 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 2
Rakennusvuosi
2010
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kausala
Kaupunki
Iitti

Erittäin hyväkuntoinen, esteetön 45,5 m2 kaksio aivan Kausalan keskustassa. Yhtiö on valmistunut 2011, kaukolämpötalo. Kodikas huoneisto ensimmäisessä kerroksessa, tilava avokeittiö, parkettilattiat, oma lähes käyttämätön sauna. Pesuhuoneessa pesukoneliitäntä ja lattialämmitys. Keittiössä keraaminen liesi, astianpesukone ja jääkaappi/pakastin. Lasitetulla, etelään avautuvalla isolla parvekkeella on lämmin huopamatto ja kaihtimet. Kausalan palvelut vieressä. E=C2018

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Kaupunginosa
Kausala
Kohdenumero
80492667
Kerros
1 / 2
Asuinpinta-ala
45,5 m²
Tontin pinta-ala
2 518 m²
Kokonaispinta-ala
45,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
2h, avok, psh/wc, sauna, et, lasiparveke
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, liesituuletin, mikroaaltouuni, astianpesukone ja liesi. Liesi: Keraaminen liesi. Avokeittiö.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu. Parvekkeen suunta: Etelä.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, peilikaappi, pesuallas, allaskaappi ja bidee-suihku.
Säilytystilat
Häkkivarasto
Näkymät
Merrankujalle etelään
Tulevat remontit
2026 parvekelasien huolto 2026 ikkunalistojen huolto ja kunnostus
Tehdyt remontit
2016 antennin päävahvistin uusittu 2017 Pyykkitelineiden alustan laatoitus 2018 Kaikkien huoneistojen palovaroittimien huolto, huoneiston 16 vesimittarin uusiminen 2019 parvekelasien käyttöturvahuolto Lumon OY, takuu 5 v., autotallien nostoautomatiikan uusiminen JK-ovet Oy 2020 Energiatodistus Raksystems, voimassa 2030 2022 ilmanvaihtokanavien nuohous ja suodattimien tarkastus, väestönsuojatarkastus 2023 verkkovirtaan kytketyt palovaroittimet as 13 2022, BLC telecomkuitu- ja kaapeli-TV liittymä 2025 IV- puhdistus Airpipe Oy
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Kiuas: Sähkökiuas. Sauna lähes käyttämätön.
Asumistyyppi
Omistus
Vuokrattu
Ei
Palvelut
Kausalan K-market 70 m, S-Market 100m, kirjasto 500m, juna-asema 1,2km, Terveyskeskus 1,5 km.
Kouvolaan 22 km, Lahteen 40 km
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Iitti

Hinta

Velaton hinta
80 000 €
Myyntihinta
80 000 €
Neliöhinta
1 758,24 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
172,90 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
188,79 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Muu vastike: 15,89 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
As Oy Iitin Merrankuja 5
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2010
Huoneistojen lukumäärä
17
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2011
Kerroksia
2
Energialuokka
Energialuokka: C2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 15.04.2030
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
koneellinen tulo /poisto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
2 518 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
ST- isännöinti, Tiina Suominen, st-isannointi@gmail.com, 050 377 1622

Yhteiset tilat
Kuivaushuone, mankeli, urheiluvälinevarasto ja väestönsuoja
Muut tilat
Eteisessä liukuovipeilikaappi/naulakko, ovipuhelinjärjestelmä
Olohuoneen varusteet
Olohuoneesta käynti lasiparvekkeelle, sälekaihtimet
Olohuoneen lattia
Parketti
Olohuoneen seinät
Maali
Ominaisuudet
Kohde myydään kalustettuna: Ei. Muuta kauppaan kuuluvaa: valaisimet, mikro