34 370 €37 m²

Viritie 13, Kausala, Iitti1h + kk + s + p

Velaton hinta
34 370 €
Hoitovastike
92 € / kk
Asuinpinta-ala
37 m²
Huoneita
1
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1982
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Kausala
Kaupunki
Iitti

Myydään

Myydään 1h+kk+s+terassipiha, autokatos, kylmäulkovarasto. Viihtyisällä, luonnon läheisellä, rivitaloalueella Kausalan palvelujen; koulujen, kauppojen ja keskustan läheisyydessä. Urheilukeskus, pyöräily ja hiihtoladut lähellä.

Siisti pintaremontoitu tilavan kokoinen rivitalo yksiö, pihalla ja autokatoksella. Hyvä säilytystilan vaatehuone ja kylmäulkovarasto. Uudet keittiö kalusteet, huoneiston katot ja seinät maalattu, lattiat uusittu. Kylpyhuoneen kalusteet ja saunan lauteet uusittu.

Edullinen yhtiövastike 92 €/ kk, vesimaksu n. 5€/kk kulutuksen mukaan, sähkölaskut keskimäärin ( energia + verkkomaksu ) 90 €/kk , Asumiskulut olleet keskimäärin - 187 €/ kk . Sähkö lisäksi puulämmitys tiilitakka.

Perustiedot

Sijainti
Viritie 13, 47400 Iitti
Kaupunginosa
Kausala
Kohdenumero
24337696
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
37 m²
Kokonaispinta-ala
42 m²
Huoneiston kokoonpano
1h + kk + s + p
Huoneita
1
Kunto
Hyvä
Keittiö
Keittokomero
Keittiön varusteet
Paljon kaappitilaa, Laminaattitasot, Astianpesukone, Keraaminen liesi, Jää-pakastinkaappi
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Iso Terassi ja piha
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, Pesukone, Kuivausrumpu, Peilikaappi, Lattialämmitys
Tehdyt remontit
Ulkomaalaukset, huoneiston pinnat uusittu.
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Kyllä
Sähköinen omistajamerkintä
Kyllä
Kiinteistötunnus
142-403-2-534
TV-palvelut
Keskusantenni

Hinta

Velaton hinta
34 370 €
Myyntihinta
34 370 €
Neliöhinta
928,92 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
92 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
As Oy Kausalan Viripuisto
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1982
Huoneistojen lukumäärä
6
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Liikehuoneistojen pinta-ala
0 m²
Muut tilat
Spk. Tekninem tila, kiinteistöhoidin tila
Kerroksia
1