163 500 €94,5 m²

Aittatie 26 A, Kulomäki, Hyvinkää4h,k,rt, psh, s, 2xwc, vh, var

Velaton hinta
163 500 €
Hoitovastike
425,25 € / kk
Asuinpinta-ala
94,5 m²
Huoneita
4
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
1979
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Kulomäki
Kaupunki
Hyvinkää

Päättyvän tien päässä rinnetontilla metsän siimeksessä tilava kaksikerroksinen avara koti lapsiperheelle! Päätyasunto. Tilava aidattu takapiha, jossa uuden karhea terassia. Päiväkoti ja koulu vieressä. Lisä avaruutta asuntoon tuo alakerran olohuoneen ja keittiön välisen seinän avaus. Olohuone muutaman portaan alempana! Siistikuntoinen valoisa koti! Asunnon seinäpinnat maalattu 3-4 vuotta sitten. Kaukolämpö, eli lämmitys sisältyy vastikkeeseen joten maksat vain käyttösähköstä. Valokuitu. Autopaikka. Soita ja sovi oma esittelyaikasi! Minna Oksanen/045-6014 108 tai s-postilla minna@elamasineliot.fi. Kaikki etuoven yhteydenottopyynnöt eivät tule perille asti.

Perustiedot

Sijainti
Aittatie 26 A, 05880 Hyvinkää
Kaupunginosa
Kulomäki
Kohdenumero
20178244
Kerroksia
2
Asuinpinta-ala
94,5 m²
Tontin pinta-ala
3 484 m²
Kokonaispinta-ala
94,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
4h,k,rt, psh, s, 2xwc, vh, var
Huoneita
4
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
n.2kk kaupanteosta/sop.mukaan
Keittiön varusteet
Liesi: keraaminen. Työtasot: laminaatti. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesituuletin, astianpesukone.
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: wc-istuin, suihku.
Säilytystilat
ulkovarasto
Tulevat remontit
Valokuitu yhteys taloyhtiöön ja huoneistoihin-25, Loppujen puhaltimien uusiminen-25, Huonekohtaiset palovarottimet-25, Ilmanvaihdon puhdistus ja säätö-31.
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: Ulkovarastojen otsa- ja räystäslaudoitukset uusittu-00, Vesirännit uusittu-06, Lukitus uusittu-10, Ikkunat ja ovet uusittu-10, Väliaidat uusittu ja maalattu-11, Katon harjojen pellitys-11, Ylempi talo valaisinpylväiden kaapelointi-13, Talojen välisten putkikanaalien uusimissuunnitelma on tehty-14, Jätekatoksen maalaus, valaistus-14, Ilmanvaihtokanavien puhdistus ja järjestelmän säätö-14, Taloyhtiön varastokattojen huopien ja reunapellityksien uusinta-15, Taloyhtiön lämmönjakokeskuksen uusinta-15, Taloyhtiön kattojen kulkusiltojen, tikkaiden ja kattoluukkujen uusinta-15, Taloyhtiön asuinrakennuksien kattojen pesu ja pinnoitekäsittely-15, Taloyhtiön putkikanaalin uusinta suunnitelma laadittu-16, Taloyhtiön postilaatikoiden uusinta-16, Kuivaushuoneeseen asennettu kuivauspuhallin seinään -16, Katon 2-v tarkastus, harjapellityksen limityksen korjauksia-17, Piha asfaltoitu-19, Pihakeinujen poistaminen-20, Parkkipaikkojen ruutujen viivat massaamalla, molemmat pihat-20, Aittatien päävesimittari uusittu-20, Taloyhtiön pyykinpesukone uusittu-21, Syväkeräysastioiden lisääminen molempien pihojen roskakatosten viereen-21, Päävesimittari uusittu Aittatien puolella-21, Pyykinkuivauskoneen uusiminen energiatehokkaampaan, sekä tehokkaampaan -21, Kylmävarastojen jäähdytyslaitteiston huoltoa, sekä rikkoutuneiden osien vaihto uuteen-21, Korvausilmaventtiilien lisääminen jokaiseen huoneistoon yläkerran huoneeseen + iv-säätötyö-21, Vesikourujen korjaustöitä-22, Piha-alueiden siistiminen ja lahojen puiden kaatotyöt-22, Lämpimän vedenkierron korjaustyöt-22,
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
sähkökiuas
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: Lähin kauppa n. 450m. Rautatieasema n. 3,5km. Hyvinkään keskustan palvelut n.3,3km. Koulut: Lähin ala-aste n. 1km. Yläaste n. 2,7km. Päiväkoti: Lähin n. 400m.
Kohde on
Osakehuoneisto
Tietoliikennepalvelut
valokuitu, laajakaista

Hinta

Velaton hinta
163 500 €
Myyntihinta
159 077 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
1 730,16 € / m²
Velkaosuus
4 423 €

Vastikkeet

Hoitovastike
425,25 € / kk
Pääomavastike
39,76 € / kk
Erityisvastike
47,25 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
512,26 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
12 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
henkilöluvun mukaan
Muut kustannukset
TV: 9.26 EUR/kk. Muut maksut: Käyttösähkö oman kulutuksen mukaan. Vesiennakko 12e/kk/hlö. Huoneistokohtainen mittaus, tasaus kerran vuodessa.

Rakennusvuosi
1979
Huoneistojen lukumäärä
19
Kerroksia
2
Rakennusmateriaali
puu, tiili
Kattomateriaali
Varttikate
Kattotyyppi
Harjakatto
Energialuokka
C2018
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
3 484 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Kiinteistöpalvelu Firmus Oy Taloyhtiön yhteistilat: pyörävarasto, pesutupa ja kylmiö siivotaan asuntokohtaisilla talonmiesvuoroilla. Talonmiesvuoroista tehty erillinen lista, vuoro kestää kerrallaan kaksi viikkoa.
Isännöinti
Reim Lahti/ Marko Ajoranta/0207 438 435 Vesijärvenkatu 76 15140 Lahti 0207 438 570
Kaavoitustiedot
Hyvinkään Kaupunki/p. 019 45911
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Helsinki n. 60km, Hämeenlinna n. 47km, Riihimäki n. 12km, Rajamäki n. 21km, Klaukkala n. 43km.
Lämmitys
Kaukolämpö
Tontin vuokra päättyy
28.02.2038
Tontin vuokra
4558.54 EUR/v.

Pysäköintitilan kuvaus
piha-autopaikkoja: 19.
Yhteiset tilat
kaapeli-tv.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: laminaatti. Pesutiloissa: laatta. Erillisessä WC:ssä: laatta. Olohuoneessa: parketti. Makuuhuoneessa: laminaatti. Saunassa: laatta. Seinät: Keittiössä: maalattu. Pesutiloissa: kaakeli. Erillisessä WC:ssä: maalattu. Olohuoneessa: maalattu. Makuuhuoneessa: maalattu. Saunassa: puu.