30 887 €80 m²

Luhtatie 6, Martti, Hyvinkää3H+K+S

Velaton hinta
30 887 €
Asuinpinta-ala
80 m²
Huoneita
3
Rakennusvuosi
2001
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Martti
Kaupunki
Hyvinkää

Vapautumassa toimivapohjainen ja selkeä kokonaisuus kahdessa tasossa. Alakerrassa sijaitsevat keittiö ja ruokailutila, jotka muodostavat luontevan kokonaisuuden arjen yhdessäoloon. Olohuone on tilava ja tarjoaa hyvin mahdollisuuksia erilaisiin sisustusratkaisuihin. Alakerrassa on lisäksi erillinen wc sekä sisäänkäynnin yhteydessä varastotilaa. Yläkerrassa on kaksi makuuhuonetta, kylpyhuone ja oma sauna. Tilaratkaisu jakaa luontevasti arki- ja yksityistilat eri kerroksiin, mikä lisää asumismukavuutta. Säilytystilaa on runsaasti makuuhuoneissa ja varastoissa. Hyvä pohjaratkaisu tekee tästä kodista erinomaisen vaihtoehdon esimerkiksi pariskunnalle tai perheelle, joka arvostaa tilaa ja selkeää tilajakoa.

Mukava rivitalokohde Hyvinkään Martissa. Kaikissa asunnoissa on oma sauna.

Lähikauppa noin 300 metrin päässä, samoin Martin koulu.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Sijainti
Luhtatie 6, 05810 Hyvinkää
Kaupunginosa
Martti
Asuinpinta-ala
80 m²
Huoneiston kokoonpano
3H+K+S
Huoneita
3

Velaton hinta
30 886,91 €
Myyntihinta
30 886,91 €
Neliöhinta
386,09 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
15 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 17969,70 €, Indeksikorotus: 12917,21 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 30886,91 €.
Käyttövastike
1 013,59 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Luhtatie 6
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2001
Rakennusvuoden lisätiedot
2001