59 000 €74 m²

Riihitie 3 A, Paavola, Hyvinkää3h,k,ph (YJ:n mukaan 3h+k)

Velaton hinta
59 000 €
Hoitovastike
318,20 € / kk
Asuinpinta-ala
74 m²
Huoneita
3
Kerros
5 / 6
Rakennusvuosi
1980
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Paavola
Kaupunki
Hyvinkää

Paavolassa hissitalon 5. kerroksen kolmio. Parvekkeelta avarat näkymät ilta-auringon suuntaan. Lähikauppa vieressä ja hyvät ulkoilumahdollisuudet aivan vieressä. Vasta valmistuneeseen Paavolan kouluun vain parin sadan metrin matka.

Perustiedot

Sijainti
Riihitie 3 A, 05880 Hyvinkää
Kaupunginosa
Paavola
Kohdenumero
615926
Kerros
5 / 6
Asuinpinta-ala
74 m²
Tontin pinta-ala
2 984,5 m²
Kokonaispinta-ala
74 m²
Huoneiston kokoonpano
3h,k,ph (YJ:n mukaan 3h+k)
Huoneita
3
Lisätietoa vapautumisesta
2 kk / sop.muk.
Keittiön varusteet
Jääkaappipakastin, lattialiesi, liesituuletin suodatin, astianpesukone, kaapistot, kiinteät valaisimet. Keittiö remontoitu 2002
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Kylpyhuone, suihku, peilikaappi, kaapit, pesukoneliitäntä, kiinteät valaisimet. Pesuhuone remontoitu 2000
Säilytystilat
Vaatehuone, kellari
Näkymät
Parveke länteen. Olohuone ja makuuhuoneet länteen ja keittiö etelään.
Tulevat remontit
Suunnitellut: 2027 Ulkopuolen sandwich elementtien korjaus ja maalaustyöt 2028 Ulkopuolen elementtisaumojen saumaustyöt Käynnistettävien toimenpiteiden suunnittelusta, toteutuksesta ja rahoituksesta päätetään yhtiökokouksessa erikseen.
Tehdyt remontit
2025 Lukituksen uusiminen 2025 Palovaroittimien asennus asuntoihin ja yleisiin tiloihin 2025 Jäteaseman laajennus 2023 Ikkunoiden ulkopuolen puuosien kunnostus ja maalaustyöt 2022 Kh-wc kuparisten lattiakaivojen koroiterenkaiden massaus 2022 Parvekkeiden kunnostus 2022 Viemäreiden kuvaus 2021 Autolämmitysrasiat 2021 Yleiset tilat, liiketunnistinvalaisimet 2020 IV koneen korjaus / sähkömoottorin vaihto 2020 Parvekekaiteen korjaus, korjausmuotin valmistus 2020 Valoautomatiikka kellarikäytävälle 2019 Huoneiston A26 korjaus kattokaivonvuodosta 2019 Kattokaivon korjaus 2019 Kylpyhuoneiden A19, A24 ja A 29 kaivojen korjaus 2018 Grillikatos huoltomaalaus 2018 Märkätilojen saneerauksia 2018 Normaaleja vuosittaisia korjauksia 2018 Saunaosaston huolto ja korjaus 2017 Märkätilojen korjauksia 2016 Asuntojen ikkunoiden tiivisteiden uusiminen/kunnostus 2016 Grillipaikan kunnostus 2016 llmastointikanavien nuohous 2015 Katolle vievien tikkaiden poisto 2015 Pesulan Pesukoneen uusiminen 2015 Pääoven lasitus ja metalliosien maalaus 2008 Parvekelinjojen ulkopintojen korjaus 2007 Parvekkeen sisäpuolet, paloportaat ja luukut maalattu sekä lukostot uusittu 2002 Vesikatto uusittu 2001 Ikkunapokat maalattu ulkopuolelta 1998 Julkisivujen maalaus 1992 Elementtisaumojen uusinta 1992 Julkisivuelementtien paikkaus. Asunnon remontit: Pesuhuone ja keittiö remontoitu. Laminaattilattiat uusittu. Seinät maalattu. Olohuoneen ja keittiö välinen seinä poistettu osittain 90-luvulla.
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: ruokakauppa 100 m.
Lisätiedot
Yhtiö on siirtänyt osakeluettelonsa Maanmittauslaitoksen ylläpitämään Huoneistotietojärjestelmään. Ostajan tulee hakea omistusoikeutensa rekisteröintiä 2 kk:n kuluessa kauppakirjan allekirjoittamisesta Ostaja vastaa rekisteröintikustannuksista. Alueella on vireillä seuraavaa asemakaavahanke: Aittatie 1 - Asemakaavan muutoksen laatiminen 11. kaupunginosan, Paavola, korttelin 1060 osalla ja katualueella. Tavoitteena on tutkia mahdollisuutta muuttaa tontin käyttötarkoitus asumiseen sekä palveluasumiseen ja katualueen ajantasaistamiseen

Velaton hinta
59 000 €
Myyntihinta
59 000 €
Neliöhinta
797,30 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
318,20 € / kk
Pääomavastike
/ kk
Erityisvastike
37,00 €/kk
Yhtiövastike yhteensä
355,20 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
24,00 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Vesimaksu 24,00 €/hlö/kk. Muut asuinkustannukset: autopaikkavuokra 12,00 €/kk, pesutupamaksu 10,00 €/kk, saunamaksu 20,00 €/kk. Yhtiökokous 6.5.2025 myönsi hallitukselle valtuudet tarvittaessa periä 1-2 ylimääräistä hoitovastiketta.

Rakennusvuosi
1980
Huoneistojen lukumäärä
30
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1980
Kerroksia
6
Tontin koko
2 984,5 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Isännöintipalvelu Isarvo Oy / Susanna Helminen, hyvinkaa@isarvo.fi, p. 044 7655 961
Kunnan numero
106

Yhteiset tilat
Sauna, talopesula, kuivaushuone, kellarikomerot, urheiluvälinevarasto, pyörävarasto, väestösuoja, yhteisantennijärjestelmä
Pintamateriaalit
Keittiö: Laminaatti 2024 uusittu. Olohuone: Laminaatti 2024 uusittu. Makuuhuone 1: Laminaatti 2024 uusittu. Makuuhuone 2: Laminaatti 2024 uusittu. Kylpyhuone: Laatta. Eteinen: Laminaatti 2024 uusittu.