23 204 €62 m²

Takaniityntie 18, Martti, Hyvinkää3H+KK+S

Velaton hinta
23 204 €
Asuinpinta-ala
62 m²
Huoneita
3
Kerros
1 / 2
Rakennusvuosi
2000
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Martti
Kaupunki
Hyvinkää

Ensimmäisen kerroksen saunallinen kolmio. Maantasalla sijaitseva asunto, johon ei tarvitse kulkea portaita. Laminaattilattiat kauttaaltaan. Täytä hakemus osoitteessa www.asuntosaatio.fi ja sovi esittelystä sähköpostilla susanna.sihvo@asuntosaatio.fi.

Pienkerrostalokohde Martissa. Kaksikerroksisissa rakennuksissa on saunallisia huoneistoja.

Lähikauppa kivenheiton päässä, samoin Martin koulu.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Martti
Kerros
1 / 2
Asuinpinta-ala
62 m²
Huoneiston kokoonpano
3H+KK+S
Huoneita
3

Velaton hinta
23 203,58 €
Myyntihinta
23 203,58 €
Neliöhinta
374,25 € / m²

Muut maksut

Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 13422,91 €, Indeksikorotus: 9721,70 €, Muutostyöt: 58,97 €, Yhteensä: 23203,58 €.
Käyttövastike
786,88 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Takaniityntie 18
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2000
Rakennusvuoden lisätiedot
2000
Kerroksia
2