44 900 €61,5 m²

Kolmikulmankatu 1 B, Keskusta, Huittinen2h+ k+ s+ p + autokatos

Velaton hinta
44 900 €
Hoitovastike
153,75 € / kk
Asuinpinta-ala
61,5 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 2
Rakennusvuosi
1989
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Huittinen

Pienkerrostalon 1. asuinkerroksen saunallinen kaksio Huittisten keskustassa, kaikki palvelut kävelyetäisyydellä! (asuntoon vain 5 porrasta!)

Tervetuloa tutustumaan tähän peruskuntoiseen huoneistoon, joka sijaitsee pidetyssä ja rauhallisessa, vuonna 1989 valmistuneessa talossa. Asunnon sijainti aivan keskustassa takaa, että kaikki arjen palvelut: kaupat, pankki ja linja-auto-/taksiasema, ovat vain lyhyen kävelymatkan päässä.

Mukavaa ja käytännöllistä asumista Oma sauna ja lasitettuparveke tuovat elämään toimivuutta ja mukavuutta.

Taloyhtiössä on sähkölämmitys ja huoneistokohtainen vedenmittaus. Lounean valokuitu takaa nopean nettiyhteyden Kaapeli-TV tuo viihteen helposti saataville

Asuntoon kuuluu lämmin irtaimistovarasto sekä oma autokatospaikka, joka tuo lisämukavuutta arkeen.

Tule tutustumaan asuntoon paikan päälle!

Ota rohkeasti yhteyttä ja sovi esittelyaika – tämä keskustakoti odottaa uusia asukkaitaan!

Perustiedot

Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
20311734
Kerros
1 / 2
Asuinpinta-ala
61,5 m²
Tontin pinta-ala
2 315 m²
Kokonaispinta-ala
61,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h+ k+ s+ p + autokatos
Huoneita
2
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Kaapistot, jääpakastinkaappi, sähköliesi, liesituuletin.
Seinät maalattu, lattiassa muovimatto.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: lasitettu. Suunta: kaakko
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: Kylpyhuone kokonaan laatoitettu, suihku, pyykinpesukoneliitäntä, wc-istuin, peilikaappi, pesuallas, lämminvesivaraaja.
Lattialämmitys.
Säilytystilat
Kuvaus: Lämmin irtainvarasto, rappukäytävän yläkerrassa.muu erillinen varasto
Tulevat remontit
Varauduttu märkätilaremontteihin, lämminvesivaraajia ja lämmityspattereita uusitaan tarpeen mukaan 2025-2028. Mahdollinen käyttövesiputkisto saneeraus 2029.
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: 2024 Lukituksen uusiminen. 2024 Kattoremontti asuinrakennukseen. 2022 uusittu vesivaraaja A2. 2021 ilmastointinuohous+säätö TRP Oy. 2021 Märkätilaremontti A3. 2021 vaihdettu varaaja asuntoon B7. 2020 uusittu sähköpatteri B6. 2020 uusittu liesikupu ja poistopuhallin B9. 2018 Uusittu lämminvesivaraaja A5. 2018 AHA-kartoitus. 2018 ulko-ovien maalaus ja porraskäytävän katon ja seinien paikkamaalaus yms. 2016 uusittu lämminvesivaraaja B9. 2016 parvekepielien huoltomaalaus. 2016 sokkelireunan korjaus. 2016 katon korjaus vesikatto + A3. 2015 autotallien ja katosten huoltomaalaus. 2014 tiilikaton puhdistus ja Biocomb käsittely. 2013 uusittu autotallien ovet. 2013 uusittu piharakennusten ulkovalaistusta. 2012 pihan asfaltointi. 2011 pihakorjaus. 2010 ilmastointinuohous ja säätö Ilmair Oy.
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Kuvaus: Seinät ja katto panelia, laattalattia. Lattialämmitys. sähkökiuas
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: S-market 350m, K-supermarket, Alko, Posti ja Apteekki 650m, Lidl 1,2km, Terveyskeskus 500m. Kirjasto, uimahalli ja urheiluhalli n. 1,0km. Koulut: Sasky 500m, Lauttakylän lukio 750m, alakoulu 1,4km, yläkoulu 1,1km. Päiväkoti: Kuninkaisten päiväkoti 650m.
Kohde on
Osakehuoneisto
Tietoliikennepalvelut
valokuitu

Hinta

Velaton hinta
44 900 €
Myyntihinta
44 900 €
Neliöhinta
730,08 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
153,75 € / kk
Erityisvastike
61,50 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
215,25 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
oma mittari
Muut kustannukset
Muut maksut: Kylmä vesi 6,04€/m3 Valokuitu Lounea 10Mb sis. vastikkeeseen.

Rakennusvuosi
1989
Huoneistojen lukumäärä
11
Kerroksia
2
Rakennusmateriaali
betoni
Kattomateriaali
Tiili
Kattotyyppi
Harja
Energialuokka
E2018 Voimassa 24.12.2035 asti
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
2 315 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Kotikatu Jokilaakso Oy Tiemestarinkatu 19, 32700 Huittinen p. 02 568 600
Isännöinti
Retta Oy / Kirsi Hasunen p. 044 705 4288 kirsi.hasunen@retta.fi Lauttakylänkatu 19, 32700 Huittinen
Kaavoitustiedot
Huittisten kaupungin rakennusvalvonta.
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Linja-auto- ja taksiasema 300m

Pysäköintitilan kuvaus
autotalleja: 5. autokatoksia: 6.
Yhteiset tilat
urheiluvälinevarasto, Huoneistokohtaiset varastot.
Muut tilat
Eteinen seinät tapetoitu, parkettilattia.
Lisätietoja makuuhuoneen varusteista
Seinät tapetoitu, muovimatto.
Olohuoneen varusteet
Seinät tapetoitu, parkettilattia.