409 000 €160,5 m²

Aavanpellontie 5, Kukkila, Hollola4h, k, rt, khh, pukuh/wc, kph/s, eril.wc, suihku/wc, aula, terassi, at

Myyntihinta
409 000 €
Asuinpinta-ala
160,5 m²
Huoneita
5
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
2016
Rakennuksen tyyppi
Omakotitalo
Kaupunginosa
Kukkila
Kaupunki
Hollola

Hollolan Kukkilassa sijaitsee upea omakotitalo omalla tontilla, joka tarjoaa tilaa ja mukavuutta koko perheelle. Vuonna 2016 valmistunut talo on hyvässä kunnossa ja sen modernit ratkaisut tekevät arjesta sujuvaa. Talossa on neljä huonetta, keittiö, ruokailutila sekä saunaosasto, joka houkuttelee rentoutumaan. Valoisa olohuone yhdistyy saumattomasti ruokailutilaan ja keittiöön, ja varaava takka luo lämpöä ja tunnelmaa.

Keittiö on varustettu laadukkailla kodinkoneilla ja suurikokoinen saareke tarjoaa runsaasti työskentelytilaa. Yhdestä makuuhuoneesta löytyy tilava vaatehuone, joka helpottaa säilytystarpeita. Sauna on valoisa ja lasiseinän ansiosta avara. Talon energiatehokkuutta parantavat maalämpö, maaviilee ja ilmalämpöpumppu.

Pihapiirissä on ulkoporeallas, kasvihuone ja tiheä tuija-aita, jotka lisäävät asumismukavuutta sekä omaa rauhaa pihalle. Sijainti rauhallisella asuinalueella tarjoaa hyvät kulkuyhteydet sekä lähellä sijaitsevat koulut ja päiväkodit. Tämä koti on täydellinen valinta perheelle, joka arvostaa tilaa, valoisuutta ja nykyaikaisia mukavuuksia. Tartu tilaisuuteen ja tee tästä talosta juuri teidän perheenne uusi koti!

Lisätiedot ja esittelyt: Igor Golnick 044 080 2227 (myös whatsApp) igor.golnick@remax.fi

Haaveissa asunnonvaihto, mutta oma koti vielä myymättä? Pyydä minut maksuttomalle arviokäynnille ja tehdään yhdessä asuntohaaveistasi totta!

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Kaupunginosa
Kukkila
Kohdenumero
80501432
Kerroksia
2
Asuinpinta-ala
160,5 m²
Tontin pinta-ala
1 130 m²
Kokonaispinta-ala
233 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi. Päärakennuksen huoneistoala on yhteensä 160,5 m2, kerrosala ja kokonaisala 183 m2. Autotallin kerrosala ja kokonaisala on 50 m2. Muihin tiloihin sisältyy katetut terassit sekä autotalli.
Huoneiston kokoonpano
4h, k, rt, khh, pukuh/wc, kph/s, eril.wc, suihku/wc, aula, terassi, at
Huoneita
5
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sop. mukaan, viimeistään 2 kk kaupanteosta.Sop. mukaan, viimeistään 2 kk kaupanteosta.Sop. mukaan, viimeistään 2 kk kaupanteosta.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, liesi, erillisuuni, liesituuletin, astianpesukone, mikroaaltouuni ja keittiösaareke. Liesi: Induktioliesi. Työtason materiaali: Puu. Keittiö isolla saarekkeella.
Parveke
Ei
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: Suihku. Erillisten WC:n lukumäärä: 3. Erillisen WC:n varusteet: WC-istuin, pesuallas, peili ja allaskaappi. Erillisen WC:n kuvaus: Alakerrassa erillinen wc ja pukuhuoneessa toinen wc. Yläkerrassa wc-tilassa myös suihku.
Säilytystilat
Vaatehuone ja kaapistot
Tehdyt remontit
2021: Istutettu tuija-aita. 2022: Valmius sähköautonlataukselle. Ilmalämpöpumppu.
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Kiuas: Sähkökiuas. Valoisa sauna ikkunalla ja lasiseinällä.
Asumistyyppi
Omistus
Vuokrattu
Ei
Kohde on
Kiinteistö
Kiinteistötunnus
98-414-1-979
Postitoimipaikka
Hollola

Hinta

Myyntihinta
409 000 €
Kiinnitykset
Kiinnitykset: 400 000 €

Muut maksut

Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Vesimaksut kulutuksen mukaan. Jätemaksut tyhjennyksien mukaan. Sähkönkulutus ollut 2025: 21 204 kWh sisältäen sähköautonlatauksen n. 4 700 kWh, käyttö- ja lämmityssähkön osuus n. 16 504 kWh.
Kiinteistövero
768,06 € / vuosi

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Rakennuksen kuvaus
Autotalli, jonka kokonaisala on 50 m2.
Rakennuksen tyyppi
Omakotitalo
Rakennusvuosi
2016
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2016
Kerroksia
2
Energialuokka
Energialuokka: B2013, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 11.08.2026
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto ja lämmön talteenotto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Antenni
Tontin koko
1 130 m²
Kaavoitustiedot
Ohjeellinen tonttijako. AO= Erillispientalojen korttelialue. Alueelle voidaan rakentaa yksi- tai kaksiasuntoisia omakotitaloja.
Kaavatilanne
Asemakaava
Rakennusoikeus
300 m²
Lisätietoa rakennusoikeudesta
250 m2 + 50at m2
Kuntotutkimus
Kuntotarkastus tehty: 30.04.2020
Muut rakennukset
Autotalli
Lämmitys
Maalämpö, Ilmalämpöpumppu, Puu
Lisätietoja lämmityksestä
Maalämpö, Ilmalämpöpumppu, Maaviilee, Puu
Tontin omistus
Oma

Tilat ja materiaalit

Lisätietoja makuuhuoneen varusteista
Yhdessä walking-closet.
Olohuoneen varusteet
Olohuone valoisa, missä korkea huonekorkeus. Avointa tilaa ruokailutilan ja keittiön kanssa. Olohuoneessa varaava takka.
Ei kuuluvat varusteet
Kauppaan ei kuulu: Autotallin hyllyt.
Ominaisuudet
Kohde myydään kalustettuna: Ei. Muuta kauppaan kuuluvaa: Ulkoporeallas, ilmalämpöpumppu, kasvihuone, keittiön puu-hylly. Polttopuut eivät kuulu kauppaan.

Tekniset tiedot

Vesi ja jätevesi