99 000 €45 m²

Kansankatu 7 as, Kuntakeskus, Hollola2h,kk,s

Velaton hinta
99 000 €
Hoitovastike
153 € / kk
Asuinpinta-ala
45 m²
Huoneita
2
Kerros
4 / 7
Rakennusvuosi
2002
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kuntakeskus
Kaupunki
Hollola

Kivan kokoinen ja toimivapohjainen kerrostalokaksio hissitalon 4. kerroksessa. Valoisa asunto tarjoaa viihtyisää asumista vuonna 2002 rakennetussa talossa. Olohuoneesta on käynti itään avautuvalle lasitetulle parvekkeelle, joka lisää asumismukavuutta pitkälle syksyyn. Asunnossa on myös oma sauna.

Sijainti on erinomainen: Hollolan Prisma sijaitsee tien toisella puolella ja kuntakeskuksen monipuoliset palvelut ovat kävelyetäisyydellä. Helmikuussa avautuva remontista valmistunut uimahalli, Hollolan sotekeskus, lähialueen järvet, jäähalli ja ulkojäät tarjoavat loistavat mahdollisuudet vapaa-aikaan. Bussipysäkit löytyvät aivan vierestä, joten liikkuminen on vaivatonta.

Hoitovastike on edullinen, vain 3,40 €/m².

Perustiedot

Kaupunginosa
Kuntakeskus
Kohdenumero
616814
Kerros
4 / 7
Asuinpinta-ala
45 m²
Tontin pinta-ala
2 458 m²
Kokonaispinta-ala
45 m²
Huoneiston kokoonpano
2h,kk,s
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti
Keittiön varusteet
Jääkaappipakastin, sähköliesi, liesikupu, astianpesukone, kaapistot, kiinteät valaisimet.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Lasitettu parveke itään
Kylpyhuoneen varusteet
Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, suihku, peilikaappi, pesukoneliitäntä, kiinteät valaisimet.
Säilytystilat
Kellari
Näkymät
Ikkunat itään
Tulevat remontit
Suunnitellut: Kaidelevyjen kunnon tarkastus
Tehdyt remontit
Radon -imurit 2010 Autopistokerasioiden uusiminen, Iv-kanavien nuohous 2011 Korvausilmaventtiilien korjaus 2012 Kylmäkellarin välitilan ilmanvaihto 2013 Porraskäytävävalot liiketunnistimille 2013 Hissi uusittu 2014 Lukitus uusittu Abloy Sentolle 2014 Lämmöntalteenottojärjestelmä, lämmön tasapainotus 2015 Aurinkosähköpaneelit 2017 Sisääntulokatoksen saneeraus 2018 Käyttövesiputkien uusiminen 2019 Iv-kanavien puhdistus 2021 Parvekelasien huolto 2022 Tonttiaidan uusiminen 2024
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: Prisma Hollola vieressä, terveysasema Hollolan terveyskeskus noin 500 m. Koulut: Heinsuon koulu ja Salpakankaan koulu. Päiväkoti: Salpakankaan päiväkoti.

Velaton hinta
99 000 €
Myyntihinta
99 000 €
Neliöhinta
2 200 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
153 € / kk
Pääomavastike
/ kk
Yhtiövastike yhteensä
153 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Mittarin mukaan
Muut kustannukset
Autopaikka 6,50 €/kk. Lämmin vesi: 10,50€/m³ Kylmä vesi: 5,50€/m³

Rakennusvuosi
2002
Huoneistojen lukumäärä
31
Liiketilojen pinta-ala
75 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
1
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2002
Kerroksia
7
Tontin koko
2 458 m²
Kunnan numero
98

Pintamateriaalit
Lattiamateriaalit: parketti, laatta. Seinämateriaalit: tapetti, maali, kaakeli.