89 000 €75 m²

Jokipolku 1-3 as, Hämeenkoski, Hollola3h,avokeittiö,s,ph,2vh,wc

Velaton hinta
89 000 €
Hoitovastike
243,75 € / kk
Asuinpinta-ala
75 m²
Huoneita
3
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
2005
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Hämeenkoski
Kaupunki
Hollola

Valoisa, siisti rivitalon päätyasunto, jossa avokeittiö. Sähkölämmitys ja varaava takka. Huoneistokohtainen koneellinen ilmanvaihto. Asunnolle kuuluu oma autokatospaikka ja ulkovarasto. Terassi ja takapiha kaakkoon, josta osin näkymä Teuronjoelle. Sale, Apteekki, kirjasto n. 200-300 m. Ulkoilureitit ja talvisin ladut lähellä.

Perustiedot

Kaupunginosa
Hämeenkoski
Kohdenumero
616688
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
75 m²
Tontin pinta-ala
2 783 m²
Kokonaispinta-ala
75 m²
Huoneiston kokoonpano
3h,avokeittiö,s,ph,2vh,wc
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Jääkaappipakastin 2026, valkoinen, sähköliesi, liesituuletin, astianpesukone, kaapistot, kiinteät valaisimet.
Parveke
Ei
Kylpyhuoneen varusteet
Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, erillinen wc, suihku, suihkuseinä, peilit wc, kaapit wc, allaskaappi wc, pesukoneliitäntä, lattialämmitys tuulikaappi,wc,kph,s, kiinteät valaisimet.
Säilytystilat
Vaatehuone, ulkovarasto
Näkymät
Terassi, keittiön ja olohuoneen ikkunat kaakkoon (Teuronjoki). Makuuhuoneen ikkunat luoteeseen.
Tulevat remontit
Suunnitellut: Hallituksen kunnossapitotarveselvitys vuosille 2024-2028. Käsitelty hallituksessa 21.11.2024, esitelty yhtiökokouksessa 9.12.2024. Ilmanvaihtokoneen suodattimien vaihto vuosittain. Valaisimet etupihan käytäville 2026.
Tehdyt remontit
2014 iv-kanavien nuohous, 2015 katon pinnoitus, 2017 kaikkien kylpyhuoneiden silikonien uusinta, 2018 raja-aidan uusiminen, 2019 terassien öljyäminen ja puuosien huoltomaalaus, 2020 etuterassin puuosien käsittely, 2023 rakennettu jätekatos. Iv-kanavien nuohous 2025. Asunnon 5. lattiakorjaus 2026.. Asunnon remontit: Yhtiön toimesta uusittu vinyylilankkulattiat, sekä lattialistat 2/2026. 2017 Ilmalämpöpumpun asentaminen. Asentaja Hämeen Kylmä-Lämpö Oy. Ilmalämpöpumpun sisäyksikkö epäkunnossa. Kunnossapito osakkaan vastuulla.
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: S-Sale n. 200 m, Apteekki n. 300 m, Koskikartano n. 500 m, K-Market Mallas n. 12,4 km, S-Market Lammi n. 12,5 km, Kauppakeskus Tuulonen n. 20 km, Prisma Hollola n. 22 km. Hollolan kuntakeskuksen palvelut n. 22 km. Lammin keskustan palvelut n. 12,5 km. Lahden keskusta n. 29 km. Hämeenlinna n. 45 km. Postin automaatti Sale n. 200 m. Posti M-Market Koskikartano n. 500 m.
Hämeenkosken kirjasto n. 200 m. Hollolan sotekeskus n. 22 km. Koulut: Ala-aste: Hämeenkosken koulu 1-6 lk, n. 1,7 km. Yläaste: Heinsuon koulu 6-9 lk, n. 22 km. Päiväkoti: Yksityinen päiväkoti, Tmi Jenna Pyyhtiä n. 1,4 km. Päiväkodit Hollola n. 22 km.

Velaton hinta
89 000 €
Myyntihinta
89 000 €
Neliöhinta
1 186,67 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
243,75 € / kk
Pääomavastike
/ kk
Erityisvastike
101,59 €/kk
Yhtiövastike yhteensä
345,34 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Mittarin mukaan
Muut kustannukset
Vesimaksu ennakko 10 €/hlö/kk. Tasaus mittarin mukaan, kylmävesi 5,03 €/m3.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Hämeenkosken Jokipolku 1-3
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2005
Huoneistojen lukumäärä
5
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2005
Kerroksia
1
Tontin koko
2 783 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
SP-Isännöintipalvelut Hämeenlinna, Hallituskatu 22, 13100 Hämeenlinna, p. 010 206 5177, hameenlinna@spisannointipalvelut.fi. Isännöitsijä Eija Rämö p. 010 206 5180.
Kaavoitustiedot
Hollolan kunta p. 03 880 111
Kaavatilanne
Asemakaava.
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki n. 200 m, Tampereentie n. 500 m.
Lämmitys
Sähkö
Lämmönjakelu
Sähköpatterilämmitys
Lisätietoja lämmityksestä
Sähkö
Kunnan numero
98
Tontin omistus
Oma

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
Autokatospaikka
Yhteiset tilat
Urheiluvälinevarasto, yhteisantennijärjestelmä, huoneistokohtainen koneellinen ilmanvaihto
Pintamateriaalit
Keittiö: laminaatti, maalattu. Olohuone: laminaatti, maalattu, tapetti. Makuuhuone 1: laminaatti, maalattu, tapetti. Makuuhuone 2: laminaatti, maalattu, tapetti. Sauna: laatta, paneeli. Kylpyhuone: laatta, laatta. Eteinen: laminaatti, maalattu. Wc: laatta, laatta.