58 000 €79 m²

Keskuskatu 3 A, Salpakangas, Hollola3h,k,eteinen,kph,lasitettu parveke

Velaton hinta
58 000 €
Hoitovastike
355,50 € / kk
Asuinpinta-ala
79 m²
Huoneita
3
Kerros
1 / 3
Rakennusvuosi
1980
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Salpakangas
Kaupunki
Hollola

Tämä valoisa kolmio sijaitsee Hollolan kuntakeskuksen sydämessä, missä kaikki tarvittavat palvelut ovat kävelymatkan päässä. Asunto on hyvässä kunnossa ja tarjoaa mukavat puitteet arkeen. Ensimmäisessä kerroksessa sijaitseva huoneisto on käytännöllinen ja tilava, ja sen etelään avautuva lasitettu parveke tarjoaa rauhallisen paikan rentoutua.

Keittiö on varusteltu nykyaikaisilla laitteilla, kuten astianpesukoneella ja keraamisella liedellä, mikä tekee ruoanlaitosta sujuvaa. Kylpyhuoneessa on pesukoneliitäntä ja modernit kalusteet. Kahdessa makuuhuoneessa on laminaattilattiat ja tapetoidut seinät, luoden viihtyisän tunnelman.

Asunto-osakeyhtiö Harjukuusi tarjoaa asukkailleen monipuoliset yhteistilat, kuten saunan, askarteluhuoneen ja pyörävaraston. Lämmitys hoituu kaukolämmöllä, mikä takaa tasaisen lämmön ympäri vuoden.

Läheisyydessä sijaitsevat koulut ja päiväkodit tekevät tästä asunnosta erinomaisen valinnan perheille. Hyvät liikenneyhteydet ja Hollolan kuntakeskuksen kattavat palvelut tekevät arjesta vaivatonta. Tartu tilaisuuteen ja tule tutustumaan tähän ihastuttavaan kotiin!

Yhteydenotot:

HOUSE Lahti Marko Sykkö Asuntomyyjä p. 0443424659 / marko.sykko@houselahti.fi

Ei sattumaa, vain harkittuja tekoja. www.houselahti.fi

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Keskuskatu 3 A, 15870 Hollola
Kaupunginosa
Salpakangas
Kohdenumero
80492417
Kerros
1 / 3
Asuinpinta-ala
79 m²
Tontin pinta-ala
3 680 m²
Kokonaispinta-ala
79 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
3h,k,eteinen,kph,lasitettu parveke
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Astianpesukone, liesituuletin, liesi, uuni ja jää-viileäkaappi. Liesi: Keraaminen liesi. Työtason materiaali: Laminaatti. Keittiössä lisäksi kolmilasiset ikkunat. Muualla huoneistossa tuplaikkunat.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu. Parvekkeen suunta: Etelä.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, peilikaappi, bidee-suihku, allaskaappi, pesuallas, pesukoneliitäntä ja suihku.
Säilytystilat
Häkkivarasto ja seinäkaapit
Tulevat remontit
Sokkeleiden korjaus, huoneistokohtaisten palovaroittimien asennus.
Tehdyt remontit
2000: Talon saumat uusittu ja jätekatos. 2002: Ikkunoiden alapellitys ja parvekkeet uusittu. 2003: Porraskäytävät maalattu. 2007: Vesikatteet uusittu. 2012: Lukituksen uusinta. 2013: Saunojen lauteiden ja paneeleiden uusinta. 2016: Käyttövesiputkiston saneeraus. 2022 IV-kanavien nuohous, ilmamäärien mittaus ja säätö. 2023 julkisivuelementtien saumauksen uusinta, C- ja D- talon eteläpuolen seinän impregnointi.
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Vuokrattu
Ei
Palvelut
Palvelut: Prisma Hollola 300m
Uimahalli 300 m
Sotekeskus 300 m
Hollolan kuntakeskuksen palvelut 300 m
Paikallistiedot: Asunto on Hollolan kuntakeskuksessa, jossa palvelut ovat kävelymatkan päässä
Kohde on
Osakehuoneisto
Kiinteistötunnus
098-455-0015-0013
Postitoimipaikka
Hollola

Hinta

Velaton hinta
58 000 €
Myyntihinta
51 766,23 €
Neliöhinta
734,18 € / m²
Velkaosuus
6 233,77 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
355,50 € / kk
Pääomavastike
77 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
432,50 € / kk

Muut maksut

Saunan kustannukset
9,00 € kuukaudessa
Vesimaksun lisätiedot
17 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Kylmävesi 4,8 € m3 lämminvesi 8,80€ m3 autosähköpaikka 4 € kk
Autopaikan kustannukset
7,50 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto-Oy Harjukuusi
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 480 895,78 €.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1980
Huoneistojen lukumäärä
38
Kerroksia
3
Energialuokka
Energialuokka: E2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 10.01.2030
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
koneellinen poisto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
3 680 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
REIM Lahti Oy, Marko Arjoranta, 0207438435

Yhteiset tilat
sauna, askarteluhuone, ulkovarasto, kellarikomero, jäähdytetty kellari, kuivaushuone ja pyörävarasto