93 500 €83 m²

Harjutie 15 E2, Soramäki, Hollola3h + k + 2 WC + vh + s + p

Velaton hinta
93 500 €
Hoitovastike
406,70 € / kk
Asuinpinta-ala
83 m²
Huoneita
3
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
1976
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Soramäki
Kaupunki
Hollola

Pienperheelle rauhallinen unelmarivital metsän siimeksessä, päättyvän kadun päässä.

Pienperheen rauhallinen unelmakoti luonnon keskellä, päättyvän kadun päässä

Perustiedot

Kaupunginosa
Soramäki
Kohdenumero
24371461
Kerroksien lukumäärä
2
Asuinpinta-ala
83 m²
Tontin pinta-ala
1 916 m²
Kokonaispinta-ala
83 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Alakerrassa OH + K + WC + käynti suojaiselle lasitetulle patiolle ja siitä sisäpihalle. Yläkerrassa 2 makuuhuonetta + vaatehuone + sauna + tilava lasitettu parveke.
Huoneiston kokoonpano
3h + k + 2 WC + vh + s + p
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Hyväkuntoinen rivitaloasunto. Takappihalla tilaa lemmikille ja tilaa viherpiipertäjälle
Vapautuu
Heti vapaa
Lisätietoa vapautumisesta
Huoneisto on tyhjä ja heti muuttovalmis
Keittiö
Keittiö
Keittiön varusteet
Paljon kaappitilaa, Paljon työskentelytilaa, Laminaattitasot, Astianpesukone, Keraaminen liesi, Liesituuletin, Jääkaappi
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Iso parveke, Lasitettu parveke
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, Pesukonevalmius, Peilikaappi, Allaskaappi, Laattalattia, Laattaseinä, Erillinen WC
Säilytystilat
Säilytystilaa, Vaatehuone, Tilaa pyykeille, Tilaa ulkoiluvälineille, Pihavarasto
Ominaisuudet
Valoisa, Paljon ikkunoita, Kattoikkuna, Hyvä äänieristys
Ikkunoiden suunta
Keittiö aamuaurinkoon, Ikkunoita itään, Ikkunoita länteen, Parveke ilta-aurinkoon
Näkymät
Metsäinen näkymä huoneiston molemmille suunnille, sisäpihan puolella lasten leikkipaikka
Kylpyhuoneen remontit
Tehty 2017
Kylpyhuoneen remontit
2015 - 2015
Ikkunaremontti
2021 - 2021
Putkiremontti
2017 - 2017
Tulevat remontit
Hallituksen kunnossapitoselvityksen mukaan. Kiinteistössä on oma öljylämmityskattila josta siirtyminen vaihtoehtoiseen lämmitysmuotoon 2030 loppuussa. Yhtiö on kerännyt / kerää muutosta varten korjausvastiketta, joka sisältyy hoitovastikkeeseen.
Tehdyt remontit
Tiedot isännöitsijän todistuksesa.
Keittiön remontit
Tehty
Muut remontit
Huoneiston pinnat kunnostettu syksyllä 2025, alakerran WC 2025, muut tiedot Isännöitsijän todistuksen mukaan.
Ajo-ohjeet
Hollola, Harjutie 15 E 2
Soveltuvuus liikuntaesteisille
Rajoitteita liikuntarajoitteiselle 2- kerrokseen
Palvelut
Päiväkoti lähellä, Yläaste lähellä, Puisto lähellä, Kirjasto lähellä, Terveyskeskus lähellä, Ala-aste lähellä, Hollolan Ala-aste lähellä
Kohde on
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään

Velaton hinta
93 500 €
Myyntihinta
93 500 €
Neliöhinta
1 126,51 € / m²
Kiinnitykset
Isännöitsijän todistuksen mukaisesti
Lunastuspykälä
Ei
Taloyhtiön tilat ja tuotot
Taloyhtiöllä on oma lämmönjakohuone sekä tarvikevarsato

Vastikkeet

Hoitovastike
406,70 € / kk
Tontin vuokravastike
/ kk
Korjausvastike
166 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
572,70 € / kk

Muut maksut

Lämmityskustannukset
Keskuslämmitys
Vesimaksu
18 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
Huoneistossa on omat vesimittarit, ennakkomaksu 18€ / hlö, vesimaksujen tasauslasku kerran vuodessa.
Sähkömaksu
10 € / kk
Saunamaksu
Oma sähkösauna
Muut kustannukset
Sähkölasku kultuksen mukaan

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Asunto OY Varrasrinne 3
Lisätietoa taloyhtiöstä
Myyjältä ja isännöitsijältä
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1976
Rakennusvuoden lisätiedot
Rakennus hyvässä kunnossa
Huoneistojen lukumäärä
6
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Liikehuoneistojen pinta-ala
0 m²
Muut tilat
Lämmönjakohuone, taloyhtiön varasto
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1976
Kerroksia
2
Energialuokka
E2018
Tontin koko
1 916 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö talvisin mm. auraus, asuntojen sisäänkäynti osakkaat
Isännöinti
Isännöinti Duo Tero Sundman, 03-7828680 tero.sundmem@isannointiduo.fi
Kaavoitustiedot
Hollolan kunta
Kaavatilanne
Hollolan kunta
Harrastusmahdollisuudet
Ulkoilureitit salpausselän maastossa Jäähalli lähellä, Uimahalli lähellä, Uimarannat lähellä, Kuntosali lähellä, Kuntopolulle ja hiihtoladulle 100 m, kirkasvetisen Työtjärven uimarannalle 300 m / 500 m
Liikenneyhteydet
Sujuvat yhteydet omalla autolla, Maksuton pysäköinti, Paljon parkkitilaa, Bussipysäkki lähellä, Bussipysäkkille 200 m