88 000 €93 m²

Tervatie 2, Kuntakeskus, Hollola4h, k, kph/wc, wc, p

Velaton hinta
88 000 €
Hoitovastike
476 € / kk
Asuinpinta-ala
93 m²
Huoneita
4
Kerros
3 / 3
Rakennusvuosi
1983
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kuntakeskus
Kaupunki
Hollola

Siistikuntoinen hissittömän talon toisen kerroksen perheasunto kuntakeskuksessa. Tiloina keittiö joka yhdistyy olohuoneeseen, kolme makuuhuonetta, kylpyhuone, erillinen wc ja lasitettu parveke

Omatonttisessa yhtiössä on tehty remontteja ajallaan vuosien varrella.

Kaikki Hollolan palvelut kävelyetäisyydellä. Mm. Hollolan Prisma, kirjasto, sote-keskus, Heinsuon koulu, uimahalli, Heinsuon urheilukeskus . Hyvät bussiyhteyden kaupunkiin. Vähä-Tiilijärven uimaranta vieressä. Lenkki- ja hiihtoladuille pääset kotiovelta. Ulkoilla voit myös Keski-ja Iso Tiilijärven maastoissa.

Perustiedot

Sijainti
Tervatie 2, 15870 Hollola
Kaupunginosa
Kuntakeskus
Kohdenumero
1409888
Kerros
3 / 3
Asuinpinta-ala
93 m²
Tontin pinta-ala
1 369 m²
Kokonaispinta-ala
93 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
4h, k, kph/wc, wc, p
Huoneita
4
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Muu ehto. Sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Jääkaappi, pakastekaappi, astianpesukone, keraaminen liesi, liesituuletin, kaapistot, kiinteät valaisimet. Lattia: Korkki. Seinät: Maalattu
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Lasitettu parveke. Parvekkeen ilmansuunta: Etelä
Kylpyhuoneen varusteet
Kylpyhuone, suihku/suihkukaappi, peilikaappi, pesukoneliitäntä, kylpyhuonekaapisto, kiinteät valaisimet. Lattia: Laatta, wc muovi. Seinät: Laatta, wc muovi
Säilytystilat
Kellari tai kellarikomero, Muu erillinen varasto. Kaapistot, kellarikomero
Näkymät
Puistomaiset. Ikkunasuunnat: pohjoinen, etelä
Tulevat remontit
Hallituksen korjaustarveselvitys 2025-2029: 2028 parveketornien maalaus
Tehdyt remontit
Aiempi omistaja uusinut keittiön 2000-luvun alkupuolella. Muutostöistä ilmoitettu taloyhtiölle: ei tiedossa. Edellämainittuihin toimiin liittyvät suunnitelmat ja asiakirjat ovat toimeksiantajalla: ei tiedossa. 2025 palovaroittimien asennus ja 5 vuoden huoltosopimus 2024 katon kuntotutkimus 2024 IV-koneiden puhdistus ja huolto 2023 asennettiin etäluetteva vedenmittausjärjestelmä 2022 aitojen ja alakerran parvekkeiden maalaus 2020 pihan viheraidan uusiminen 2019 ikkunat, ulko-ovet ja saunan lauteet uusittu 2018 pyörävarastojen ja saunan ovien uusiminen 2018 huoltokäytävän ja pyörävaraston alakattojen uusiminen 2016 saunaremontti ja pihakäytävien asfaltointi 2016 pyöräkellarien ja kuivaushuoneen maalaus 2015 piha-aitojen uusiminen ja porraskäytävien maalaukset 2014 radonkaivo, ulkovalaistuksen uusiminen 2014 elementtisaumauksien uusiminen 2013 lukituksen uusiminen 2009 salaojitus 2007 parvekkeiden ja porraskäytävien maalaus 2006 saunaremontti 2004 käyttövesiputket uusittu 2002 kylpyhuoneiden osittainen saneeraus 2000 kattoremontti 1996 radonkaivo asennettu
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Koulut: Ala/yläaste n. 0,8 km; Päiväkodit: Hollolan ph n. 0,8 km; Ruokakaupat: Prisma n. 0,8 km
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Hollola

Hinta

Velaton hinta
88 000 €
Myyntihinta
85 916,72 €
Neliöhinta
946,24 € / m²
Velkaosuus
2 083,28 €
Lainalaskuri

Vastikkeet

Hoitovastike
476 € / kk
Pääomavastike
76,16 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
552,16 € / kk

Muut maksut

Saunan kustannukset
15,00 € / kk
Muut kustannukset
Vesimaksu: ennakko 15 €/hlö/kk, tasaus oman mittarin mukaan
Autopaikan kustannukset
10 € / kk

Rakennusvuosi
1983
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1983
Kerroksia
3
Rakennusmateriaali
Pääasiallinen rakennusmateriaali: Elementti
Kattomateriaali
Huopakate
Kattotyyppi
Tasakatto
Energialuokka
D2018
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen poisto
Tontin koko
1 369 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Isännöintikeskus Tammen Oy, Satu Ala-Röyskö 040 748 5877, asiakaspavelu@tammentalot.fi
Kaavoitustiedot
Lisätietoa kaavoituksesta antaa Hollolan kunta, puh. 880 111
Liikenneyhteydet
Linja-auto n. 0,1 km

Pysäköintitilan kuvaus
Ulkoautopaikka sähköpistokkeella. Sähköpistoke
Lisätietoja makuuhuoneen varusteista
Lattia: Laminaatti. Seinät: Maalattu
Olohuoneen varusteet
Lattia: Parketti. Seinät: Tapetti
Ominaisuudet
Sälekaihtimet. TV-antennit: Kaapeli-TV liittymä. Tietoliikenneyhteydet: DNA 25 MBIT.
Lainalaskuri