Valoisa kaksio Länsi-Herttoniemessä – korkea huonekorkeus, lasitettu parveke ja oma tontti
Myynnissä hyväkuntoinen ja toimivapohjainen kaksio Siilikujalta Länsi-Herttoniemestä. Asunto on heti vapaa.
Tämän 47-neliöisen kodin vahvuus on tavallista avarampi tilantuntu. Huonekorkeus on 2,85 metriä, mikä tekee olohuoneen ja keittiön muodostamasta yhtenäisestä tilasta selvästi ilmavamman. Kokonaisuutta täydentää lasitettu parveke, joka tuo arkeen lisää käyttötilaa pitkälle keväästä syksyyn.
Asunnon pohja on selkeä ja käytännöllinen. Olohuone ja keittiö muodostavat avaran oleskelutilan, jossa on hyvin tilaa niin sohvalle kuin ruokapöydälle. Makuuhuone on erillinen ja rauhallinen, ja sen kaksi liukuovea tekevät tilasta joustavan sekä helposti kalustettavan.
Säilytystilaa on mukavasti. Eteisessä on peililliset liukuovikaapit ja makuuhuoneessa runsaasti vaatekaappitilaa. Keittiöstä löytyvät muun muassa induktioliesi ja astianpesukone. Tilava kylpyhuone on varustettu pesukoneliitännällä, ja sinne mahtuu myös suurempi pesutorni. Kylpyhuoneessa on lisäksi miellyttävä sadesuihku.
Taloyhtiö on vuonna 2017 valmistunut ja sijaitsee omalla tontilla. Asukkaiden käytössä ovat kaksi kattoterassisaunaa, talopesula, kerhohuone, harrastetilat sekä huoneiston oma irtaimistovarasto. Taloyhtiössä on myös hissi ja asuntoon kuuluu taloyhtiön nettiyhteys.
Sijainti yhdistää sujuvat kulkuyhteydet ja ulkoilumahdollisuudet. Siilitien metroasemalle on noin 500 metrin matka. Läheltä löytyvät myös Herttoniemen liikuntapuisto, merelliset ulkoilureitit, ruokakaupat sekä Hertsin palvelut.
Tämä koti sopii hyvin esimerkiksi ensiasunnoksi, kaupunkikodiksi tai pariskunnalle, joka arvostaa toimivaa pohjaa, uudehkoa taloyhtiötä ja hyviä liikenneyhteyksiä.