38 876 €43 m²

Kunnalliskodintie 13 D, Koskela, Helsinki1h+kt

Velaton hinta
38 876 €
Asuinpinta-ala
43 m²
Huoneita
1
Kerros
3 / 7
Rakennusvuosi
2023
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Koskela
Kaupunki
Helsinki

Tässä kodissa sinun ei tarvitse odottaa tarjouskierrosta. Ole vain yhteydessä meihin ja sovitaan näyttö!

Kunnalliskodintie 13:n kolmannen kerroksen valoisa 43 m² yksiö tarjoaa toimivan pohjan sujuvaan arkeen Koskelassa. Selkeä pohjaratkaisu tekee asunnosta avaran tuntuisen, ja tilaa löytyy luontevasti niin oleskeluun kuin työskentelyynkin. Lasitettu parveke tuo lisätilaa ympäri vuoden ja toimii viihtyisänä paikkana rauhallisiin hetkiin.

Kolmannen kerroksen sijainti tuo asuntoon mukavasti valoa ja näkymiä. Yksiön neliöt on hyödynnetty tehokkaasti, mikä tekee asunnosta helposti sisustettavan ja käytännöllisen. Koskelan alue yhdistää vehreän ympäristön ja hyvät kulkuyhteydet eri puolille kaupunkia.

Tämä koti sopii hyvin esimerkiksi yksinasuvalle tai ensimmäistä omaa kotia etsivälle, joka arvostaa toimivaa pohjaa ja viihtyisää asumista.

Perustiedot

Kaupunginosa
Koskela
Kerros
3 / 7
Asuinpinta-ala
43 m²
Huoneiston kokoonpano
1h+kt
Huoneita
1
Vapautuu
02.07.2026
Tietoliikennepalvelut
10 Mbit/s
Linkit

Hinta

Velaton hinta
38 876,45 €
Myyntihinta
38 876,45 €
Neliöhinta
904,10 € / m²

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksulaskutus kulutuksen mukaan.
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 32553,00 €, Indeksikorotus: 6323,45 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 38876,45 €.
Käyttövastike
737,31 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Koskelantie 66b
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2023
Rakennusvuoden lisätiedot
2023
Kerroksia
7

Pysäköintitilan kuvaus
Autopaikkoja kohteessa: 61.