254 000 €44 m²

Harjannetie 28, Viikinmäki, Helsinki2h + avok + p

Velaton hinta
254 000 €
Hoitovastike
347,60 € / kk
Asuinpinta-ala
44 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 4
Rakennusvuosi
2021
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Viikinmäki
Kaupunki
Helsinki

Valoisa kaksio Viikinmäen huipulla

Uudenveroinen rauhallinen kulmahuoneisto. Olohuoneesta on näkymät puistoon ja lasitetulta parvekkeelta aina Kalasatamaan asti. Lattiaan asti ulottuvat ikkunat tuovat luonnonvaloa sisään ja vesikiertoinen lattialämmitys mahdollistaa sisustamisen ilman tilaa vieviä pattereita. Huoneissa asennettuna taulukiskot, jotka mahdollistavat taulujen kiinnittämisen vapaasti.

Asukkaiden käytössä on taloyhtiön saunatilat, pesutupa ja kuivaushuone sekä pyörä- ja lastenvaunuvarasto.

Myydään myös autopaikka, jossa sähköauton latauspiste.

Viikinmäessä on hyvät ulkoilumaastot ja kulkuyhteydet kaikkiin suuntiin erinomaiset. Bussipysäkki aivan oven vieressä ja lähikaupat kävelyetäisyydellä.

Perustiedot

Sijainti
Harjannetie 28, 00710 Helsinki
Kaupunginosa
Viikinmäki
Kohdenumero
24477995
Kerros
2 / 4
Asuinpinta-ala
44 m²
Huoneiston kokoonpano
2h + avok + p
Huoneita
2
Keittiön varusteet
Keraaminen liesi, Astianpesukone, Laminaattitasot, Jää-pakastinkaappi
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Lasitettu parveke
Kylpyhuoneen varusteet
Suihkuseinä, Peilikaappi, Pesukonevalmius, Lattialämmitys
Säilytystilat
Vaatehuone
Ikkunoiden suunta
Ikkunoita etelään
Tulevat remontit
Ei tulossa olevia, uudiskohde. Rakennuttajan ja taloyhtiön vuosikorjausprosessi menossa. Autopaikoille menossa sähkölatausvalmiuden asennustyöt.
Asumistyyppi
Omistus
Vuokrattu
Ei
Kohde on
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Kyllä
Sähköinen omistajamerkintä
Kyllä
Tietoliikennepalvelut
Laajakaista

Hinta

Velaton hinta
254 000 €
Myyntihinta
254 000 €
Neliöhinta
5 772,73 € / m²
Lunastuspykälä
Ei

Vastikkeet

Hoitovastike
347,60 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
347,60 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
22 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
Tasataan kulutuksen mukaan
Saunamaksu
20 e/kk

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2021
Kerroksia
4
Energialuokka
B2018
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli
Lämmitys
Kaukolämpö
Lämmönjakelu
Vesikiertoinen lattialämmitys
Tontin vuokra
69598,65

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
Autokatos, Pistokkeellisia autopaikkoja, Parkkihalli