14 998 €89 m²

Sissosentie 15 ja 20 sekä Ajopolku 8, Herttoniemi, Helsinki4H+K+S

Velaton hinta
14 998 €
Asuinpinta-ala
89 m²
Huoneita
4
Kerros
1 / 2
Rakennusvuosi
1994
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Herttoniemi
Kaupunki
Helsinki

Vapautumassa toimiva, yhden tason neliö omalla pihalla rauhallisessa ympäristössä.

Asunnon pohjaratkaisu on selkeä ja soveltuu hyvin arjen tarpeisiin. Keittiö on eroteltu omaksi tilakseen, ja siellä on hyvin sekä lasku- että kaappitilaa. Säilytystilaa löytyy runsaasti: eteisessä sekä kahdessa makuuhuoneessa on kaapit, ja kolmannen makuuhuoneen yhteydessä on lisäksi komero sekä kaappitilaa.

Asunnossa on kylpyhuone saunalla sekä erillinen wc, jotka helpottavat arjen sujuvuutta. Asunnon vieressä sijaitsee oma autopaikka.

Kohde sijaitsee erittäin rauhallisella päättyvän pikkutien varrella Herttoniemen omakoti- ja rivitaloalueella. Alueella yhdistyvät luonnonläheisyys ja hyvät kulkuyhteydet, mikä tekee asumisesta viihtyisää ja käytännöllistä.

Täytä hakemus sivuillamme: www.asuntosaatio.fi

Rauhallisella pientaloalueella sijaitseva pienkerrostalo. Kohde sijaitsee kauniilla metsäisellä ja kallioisella tontilla. Väljästi rakennetut talot luonnon siimeksessä.

Kävelymatka Siilitien metroasemalle. Lähellä ruokakauppa, paljon kodin sisustamiseen ja remontoimiseen liittyviä kauppoja ja urheilupaikkoja. Lisää palveluita löytyy Itiksestä ja kauppakeskus Hetrsistä.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Herttoniemi
Kerros
1 / 2
Asuinpinta-ala
89 m²
Huoneiston kokoonpano
4H+K+S
Huoneita
4
Kunto
Hyvä
Vapautuu
01.08.2026

Velaton hinta
14 998,38 €
Myyntihinta
14 998,38 €
Neliöhinta
168,52 € / m²

Muut maksut

Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 7692,07 €, Indeksikorotus: 7306,31 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 14998,38 €.
Käyttövastike
1 501,46 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Sissosentie 15 ja 20 sekä Ajopolku 8
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1994
Rakennusvuoden lisätiedot
1994
Kerroksia
2