29 373 €88,5 m²

Krister Juutin polku 4, Viikki, Helsinki3H+K+S

Velaton hinta
29 373 €
Asuinpinta-ala
88,5 m²
Huoneita
3
Kerros
4 / 5
Rakennusvuosi
1997
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Viikki
Kaupunki
Helsinki

Asunto on juuri valmistunut peruskorjauksesta!

Asunnossa on kolme huonetta, joista yksi on lisähuone, joka käytännössä tekee tästä neliön kokoisen asunnon. Pohjakuva kertoo enemmän asunnon tilasta ja huoneiden sijainnista. Asunto on hyvin suunniteltu, joten tila on hyvin käytetty ja huoneet ovat valoisia ja viihtyisiä.

Asunto sijaitsee Viikissä, joka on suosittu asuinalue Helsingissä. Alue on rauhallinen ja viihtyisä, mutta silti kaupungin palvelut ovat lähellä. Lähistöllä on runsaasti ulkoilumahdollisuuksia, kuten Kivinokan luonnonsuojelualue, sekä kaupungin erinomaiset julkiset liikenneyhteydet.

Tämä tilava kolmio, joka on käytännössä neliö, tarjoaa sinulle mahdollisuuden nauttia väljästä ja toimivasta asumisesta rauhallisella alueella Helsingissä. Tervetuloa tutustumaan asuntoon!

Kerrostalokohde Viikin puutarhakaupunginosassa. Kaikissa asunnoissa on oma sauna. Alimmassa kerroksessa pienet omat pihat. Vehreä piha ja viihtyisä lasten leikkipaikka. Kaukolämpö.

Alueella päiväkoti, koulut peruskoulusta yliopistoon asti ja urheilupuisto, jossa mm. ilmaisia tenniskenttiä. Ulkoilijalle ihanteelliset reitit Viikin pelloista yliopiston upeaan puupuistoon ja lintutorneista Lammassaareen saakka.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Viikki
Kerros
4 / 5
Asuinpinta-ala
88,5 m²
Huoneiston kokoonpano
3H+K+S
Huoneita
3

Velaton hinta
29 373,25 €
Myyntihinta
29 373,25 €
Neliöhinta
331,90 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 16061,61 €, Indeksikorotus: 13311,64 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 29373,25 €.
Käyttövastike
1 423,64 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Krister Juutin polku 4
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1997
Rakennusvuoden lisätiedot
1997
Kerroksia
5