16 644 €49 m²

Jaalaranta 10, Ruoholahti, Helsinki2H+KK+S

Velaton hinta
16 644 €
Asuinpinta-ala
49 m²
Huoneita
2
Rakennusvuosi
1996
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Ruoholahti
Kaupunki
Helsinki

Vapautumassa toimivapohjainen kaksio merellisessä Ruoholahdessa. Kohteessa on parhaillaan käynnissä peruskorjaus (arvioitu valmistumisaika syksy 2026), mutta tämän asunnon osalta asuntokohtainen remontti on jo suoritettu. Remontin yhteydessä on uusittu keittiö, kylpyhuone ja sauna, minkä lisäksi väliovet sekä eteisen kaapistot on päivitetty. Asunnon lattiamateriaalina on parketti, joka tuo kokonaisuuteen yhtenäisen ja ajattoman ilmeen.

Keittiö on toteutettu keittokomerona, jossa on tilava oviaukko. Ratkaisu mahdollistaa keittiön pitämisen erillisenä tai halutessa avoimempana osana oleskelutilaa, jolloin kokonaisuudesta saa helposti yhtenäisen. Olohuone on valoisa isoineen ikkunoineen. Asunnon makuuhuoneesta on käynti parvekkeelle. Säilytystilat on sijoiteltu toimivasti, ja oma sauna lisää asumismukavuutta.

Asunto vapautuu sopimuksen mukaan.

Sijainti Ruoholahden Jaalarannassa on erinomainen: merellinen ympäristö, rantareitit ja vehreät ulkoilualueet luovat viihtyisän asuinympäristön. Alueelta löytyvät myös kattavat palvelut ja sujuvat liikenneyhteydet, ja Helsingin keskusta on helposti saavutettavissa.

Täytä hakemus sivuillamme: www.asuntosaatio.fi

Tämä kohde sijaitsee merellisessä ympäristössä suositun Ruoholahden kanavan rannalla. Talosta löytyy koteja kaikenkokoisille perheille yksiöstä kuusikkoon. Parvekkeilta on viihtyisät näkymät. Arkea helpottavat kuivaushuone ja jokaisessa rapussa oleva hissi. Talon sisäpihalla voit istuskella omassa rauhassa tai leikkiä yhdessä lasten kanssa. Kohde on savuton.

Kanavan rannalla on tunnelmaa ja voit suunnata muutamalla askeleella kolmeen eri vieressä olevasta puistosta. Ruoholahdessa on myös kaikki Helsingin yleiset liikennemahdollisuudet kuten metro ja kaikki palvelut ovat ulottuvillasi.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Sijainti
Jaalaranta 10, 00180 Helsinki
Kaupunginosa
Ruoholahti
Asuinpinta-ala
49 m²
Huoneiston kokoonpano
2H+KK+S
Huoneita
2

Velaton hinta
16 644,49 €
Myyntihinta
16 644,49 €
Neliöhinta
339,68 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 8767,47 €, Indeksikorotus: 7877,02 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 16644,49 €.
Käyttövastike
1 029,69 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Jaalaranta 10
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1996
Rakennusvuoden lisätiedot
1996