55 278 €83,5 m²

Viitankruununtie 3, Vesala, Helsinki3h+kt+s+piha+var.

Velaton hinta
55 278 €
Asuinpinta-ala
83,5 m²
Huoneita
3
Rakennusvuosi
2013
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Vesala
Kaupunki
Helsinki

Tässä kodissa sinun ei tarvitse odottaa tarjouskierrosta. Ole vain yhteydessä meihin ja sovitaan näyttö!

Viitankruununtie 3:ssa sijaitseva kaksikerroksinen rivitaloasunto tarjoaa toimivaa tilaa ja arjen mukavuutta 83,5 neliössä. Kolmen huoneen kokonaisuus, keittotila sekä oma sauna muodostavat selkeän ja käytännöllisen pohjaratkaisun, jossa asuminen jakautuu luontevasti kahteen tasoon.

Asunnon vahvuuksiin kuuluvat oma piha ja parveke, jotka tuovat lisätilaa oleskeluun eri vuodenaikoina. Säilytystilaa on hyvin vaatehuoneen ja erillisen varaston ansiosta, mikä helpottaa arjen järjestystä. Sauna lisää asumismukavuutta ja tekee kodista viihtyisän kokonaisuuden.

Tämä koti sopii erityisesti perheelle tai tilaa arvostavalle asukkaalle, joka etsii toimivaa ja rauhallista rivitaloasumista Vesalasta.

Perustiedot

Kaupunginosa
Vesala
Asuinpinta-ala
83,5 m²
Huoneiston kokoonpano
3h+kt+s+piha+var.
Huoneita
3
Vapautuu
13.05.2026
Tietoliikennepalvelut
100/100 Mbit/s
Linkit

Hinta

Velaton hinta
55 278,21 €
Myyntihinta
55 278,21 €
Neliöhinta
662,01 € / m²

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksulaskutus kulutuksen mukaan.
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 43506,00 €, Indeksikorotus: 11772,21 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 55278,21 €.
Käyttövastike
1 220,33 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Viitankruununtie 3
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2013
Rakennusvuoden lisätiedot
2013

Pysäköintitilan kuvaus
Autopaikkoja kohteessa: 47.