407 000 €76 m²

Jollaksentie 69 C, Jollas, Helsinki3h+avok+2xkph+ak

Velaton hinta
407 000 €
Hoitovastike
129,20 € / kk
Asuinpinta-ala
76 m²
Huoneita
3
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
2019
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Kaupunginosa
Jollas
Kaupunki
Helsinki

Nyt myynnissä ihastuttava vuonna 2019 valmistunut paritaloasunto Jollaksesta.

Tämä koti vapautuu nyt seuraavalle omistajalleen. Omalle tontille vuonna 2019 EPS-harkoista rakennettu paritalo tarjoaa huoletonta ja energiatehokasta asumista tuleville vuosille. Tämän kodin sydän on avokeittiö, joka yhdistyy olohuoneeseen luoden avaran kokonaisuuden. Olohuoneesta on käynti omalle suojaisalle terassille. Alakerran makuuhuoneen vieressä sijaitsee tekninen tila, joka toimii hyvin myös kodinhoitohuoneena. Luksusta arkeen tuovat omat kylpyhuoneet molemmissa kerroksissa. Yläkerran matala aulatila sopii erinomaisesti esimerkiksi television katseluun. Yläkerrasta on käynti tilavalle kattoterassille, jossa on mukava nauttia kesäpäivistä auringonpaisteessa. Huoneistolle kuuluu oma autokatospaikka.

Taloyhtiössä on edulliset asuinkustannukset, ja jokainen osakas vastaa oman asuntonsa kunnossapidosta ja korjauksista. Sijainti suositulla Jollaksen pientaloalueella on täydellinen rauhaa ja luontoa arvostavalle. Lähin päiväkoti sijaitsee alle 100 metrin päässä, ja Poikkilaakson ala-asteelle matkaa on vain 500 metriä. Julkisilla liikennevälineillä pääsee nopeimmillaan Helsingin keskustaan noin 30 minuutissa. Vuonna 2027 avattavaksi suunniteltu raitiovaunuliikenne Laajasalosta Hakaniemeen parantaa alueen joukkoliikenneyhteyksiä entisestään. Lähialueen vehreät ulkoilumaastot ja meren läheisyys tarjoavat erinomaiset puitteet liikunnan ystäville.

Kaikille kiinnostuneille järjestetään yksityisesittely, joten ota yhteyttä ja sovi oma esittelyaikasi!

Lisätiedot ja yksityisesittelyt:

Ville Koskela Kiinteistönvälittäjä, LKV puh. 0400 340 544 ville.koskela@remax.fi

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Jollaksentie 69 C, 00850 Helsinki
Kaupunginosa
Jollas
Kohdenumero
80497673
Kerroksia
2
Asuinpinta-ala
76 m²
Tontin pinta-ala
1 550 m²
Kokonaispinta-ala
76 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
3h+avok+2xkph+ak
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, erillisuuni, liesi, liesituuletin, mikroaaltouuni ja astianpesukone. Liesi: Induktioliesi. Työtason materiaali: Kivi.
Terassin kuvaus
Alakerrassa terassi ja yläkerrassa tilava kattoterassi.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: Alakerran kylpyhuoneessa on WC-istuin, suihku, suihkuseinä, peilikaappi, pesuallas ja allaskaappi. Yläkerran kylpyhuoneessa on WC-istuin, suihku, peili, pesuallas ja allaskaappi ja pesukoneliitäntä.
Tulevat remontit
Ei suunniteltuja remontteja.
Tehdyt remontit
C-asunnon julkisivun maalaus ja huolto 06/2024

Velaton hinta
407 000 €
Myyntihinta
407 000 €
Neliöhinta
5 355,26 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
129,20 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
129,20 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Hoitovastike sisältää huoneistolle kuuluvan vesimaksuennakon, tasaus mittarin mukaan. Sähkön kulutus sis. lämmityksen n. 10 000 kWh vuodessa.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Helsingin Jollaksentie 69
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Rakennusvuosi
2019
Huoneistojen lukumäärä
4
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2019
Kerroksia
2
Rakennusmateriaali
Kivi
Kattomateriaali
Huopa
Kattotyyppi
Pulpettikatto
Energialuokka
B2018
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Tontin koko
1 550 m²

Pysäköintitilan kuvaus
Lisätietoja huoneiston autopaikasta: Huoneistolle kuuluu yksi autokatospaikka, jonka lisäksi omalla piha-alueella voi pysäköidä autoa.
Muut tilat
Teknisessä tilassa on pesukoneliitäntä ja kaappitilaa. Tekninen tila toimii hyvin kodinhoitotilana. Teknisestä tilasta on uloskäynti autokatokseen.