489 000 €85 m²

Peltisepänkuja 7, Herttoniemi, Helsinki4h + avok + s + p

Velaton hinta
489 000 €
Hoitovastike
314,50 € / kk
Asuinpinta-ala
85 m²
Huoneita
4
Kerros
11 / 16
Rakennusvuosi
2024
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Herttoniemi
Kaupunki
Helsinki

Upea kulmahuoneisto Herttoniemen sydämessä

Etsitkö kotia, jossa yhdistyvät valoisuus, laatu ja ekologisuus? Tämä Herttoniemen uuden Sohlberg-korttelin helmi tarjoaa modernia asumista parhaimmillaan.

Asumisen laatua ja harkittuja yksityiskohtia Kodin sydän on tyylikäs Puustelli-keittiö, jossa käytännöllinen saareke luo täydelliset puitteet niin ruoanlaitolle kuin seurustelullekin. Keittiö on varustettu täyskorkeilla kylmälaitteilla sujuvaa arkea varten.

Asunnon kohokohtia:

Lounaaseen suuntautuva lasitettu parveke: Kulku parvekkeelle tapahtuu näyttävän, täyslasisen Profin-liukuoven kautta, joka tuo sisään valtavasti luonnonvaloa.

Arjen sujuvuus: Asunnosta löytyy oma sauna, kylpyhuoneen lisäksi erillinen WC sekä kattavat Elfa-säilytysjärjestelmät.

Huippuluokan materiaalit: Kauttaaltaan asennettu tamminen parketti ja elegantit kvartsikiviset ikkunalaudat viimeistelevät kodikkaan tunnelman.

Vastuullista asumista omalla tontilla Asunto Oy Helsingin Vaskiseppä on rakennettu tiukkojen Joutsenmerkki-kriteerien mukaisesti, mikä takaa tavallista ympäristöystävällisemmän asumisen. Sijainti on loistava: palvelut ja metroasema ovat vain lyhyen kävelymatkan päässä, ja taloyhtiö seisoo turvallisesti omalla tontillaan.

Perustiedot

Kaupunginosa
Herttoniemi
Kohdenumero
24451583
Kerros
11 / 16
Asuinpinta-ala
85 m²
Huoneiston kokoonpano
4h + avok + s + p
Huoneita
4
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Kyllä
Sähköinen omistajamerkintä
Kyllä

Hinta

Velaton hinta
489 000 €
Myyntihinta
79 000 €
Neliöhinta
5 752,94 € / m²
Velkaosuus
410 000 €

Vastikkeet

Hoitovastike
314,50 € / kk
Pääomavastike
1 060 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
1 374,50 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Helsingin Vaskiseppä
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2024
Liikehuoneistojen pinta-ala
0 m²
Kerroksia
16
Energialuokka
A2018