449 804 €106,5 m²

Ounasvaarantie 18 A 24, Mellunmäki, Helsinki4h, kt, s, vh, parvi

Velaton hinta
449 804 €
Asuinpinta-ala
106,5 m²
Huoneita
4
Kerros
6 / 6
Rakennusvuosi
2027
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Mellunmäki
Kaupunki
Helsinki

Tällaisia uniikkeja neljän huoneen loft-koteja on harvoin tarjolla. Tämä ainutlaatuinen neljän huoneen loft-koti tarjoaa perheellesi runsaasti tilaa, valoa ja asumismukavuutta. Poikkeuksellinen 4,5 metrin huonekorkeus tuo kotiin avaruutta, ja tilava 19 m² parvi toimii loistavasti esimerkiksi lasten leikkitilana, työtilana tai vierashuoneena – tarpeidesi mukaan. Koko asunnon lattiapinta-ala on huikeat 106,5 m²!

Asunnossa on suuri, 29 m² kokoinen etelään suuntautuva parveke rauhalliselle sisäpihalle – täydellinen paikka aamukahville, lasten leikeille tai illanvietoille. Asuntoon on myös mahdollista asentaa viilentävä ilmalämpöpumppu.

Kodin suuret ikkunat tuovat luonnonvalon osaksi arkea, ja vesikiertoinen lattialämmitys pitää jalan alla miellyttävän lämmön ilman pattereita – helppo sisustaa.

Asunto Oy Helsingin Bravo rakentuu kehittyvän Mellunmäen sydämeen, aivan metroaseman viereen. Sijainti on erinomainen lapsiperheelle: läheltä löytyvät koulut, päiväkodit, leikkipuistot ja luonnonläheiset ulkoilureitit. Autoilijalle tarjolla on sujuvat yhteydet useille pääväylille, ja tuleva Vantaan ratikka tuo lisähelpotusta liikkumiseen – myös ilman omaa autoa.

Tervetuloa tutustumaan perheesi uuteen unelmakotiin! Varaa yksityisesittely joustavasti sinulle sopivaan aikaan.

Tutustu lisää: www.t2h.fi/bravo

Lisätiedot ja esittelyt:

Miika Karjula Puh. 040 626 5830 miika.karjula@t2h.fi

Perustiedot

Kaupunginosa
Mellunmäki
Kohdenumero
45252418
Kerros
6 / 6
Asuinpinta-ala
106,5 m²
Kokonaispinta-ala
106,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Asunnon pinta-ala pitää sisällään 19 m2 suuruisen parven. Lisäksi asunnossa on 29 m2 suuruinen parveke.
Huoneiston kokoonpano
4h, kt, s, vh, parvi
Huoneita
4
Kunto
Uusi
Vapautuu
30.04.2027
Lisätietoa vapautumisesta
30.4.2027. Arvioitu valmistuminen 30.4.2027

Velaton hinta
449 803,80 €
Myyntihinta
224 901,90 €
Neliöhinta
4 223,51 € / m²
Velkaosuus
224 901,90 €
Valinnaisen vuokratontin lunastusosuus
67 882,50 €
Kohde on yhtiölainoitettu
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.

Vastikkeet

Hoitovastike
350 € / kk
Pääomavastike
569,16 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
1 225,41 € / kk

Muut maksut

Muut kustannukset
Tontin vuokravastike: 306,25 € / kk

Rakennusvuosi
2027
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2027
Kerroksia
6
Energialuokka
A2018
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Lämmitystapa: Kaukolämpö