Hiljainen myynti - huomisen kohteet jo tänään!

Tulossa myyntiin -merkinnällä olevat asuntoilmoitukset ovat hiljaisessa myynnissä olevia asuntoja. Seuraamalla näitä asuntoja saat tietää aina ensimmäisten joukossa, mitkä asunnot ovat tulossa myyntiin. Ota yhteys ilmoittajaan ja kerro kiinnostuksestasi asuntoa kohtaan.

TULOSSA MYYNTIIN

420 000 €94,5 m²

Ristiretkeläistenkatu 10, Helsinki4-5h+k+2xkph+vh+2xlasitettu parveke

Velaton hinta
420 000 €
Hoitovastike
472,50 € / kk
Asuinpinta-ala
94,5 m²
Huoneita
4
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
2022
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Kaupunki
Helsinki

Valoisa paritalokoti viikinmäen kallioilla

Etsitkö kotia, jossa yhdistyvät moderni asuminen, luonnonläheisyys ja kaupungin parhaat näkymät? Tämä Viikinmäen huipulla sijaitseva paritalon puolikas tarjoaa tilaa ja valoa suuremmallekin perheelle. Viikinmäki on arkkitehtonisesti palkittu ja haluttu asuinalue, joka on lapsiperheiden suosima, turvallinen ja yhteisöllinen asuinalue.

Kodin sydän on ensimmäisen kerroksen valoisa olohuone yhdistettynä avoimeen keittiöön. Moderni keittiö on varusteltu laadukkailla kodinkoneilla. Alakerrassa sijaitsee myös wc ja suihkutila.

Asunnon yläkerrassa on kolme hyvänkokoista makuuhuonetta, jotka tarjoavat rauhaa ja yksityisyyttä kaikille perheenjäsenille. Yläkerrassa sijaitsee myös wc ja suihkutilat.

Viikinmäestä on erinomaiset julkiset liikenneyhteydet Helsingin keskustaan ja pikaraitiotie (Raide-Jokeri) kulkee aivan lähietäisyydellä.

Lähikauppa on vain noin 500 metrin päässä ja alueelta löytyvät hyvät päiväkodit sekä koulut.

Kysy rohkeasti lisää ja tule tutustumaan paikan päälle.

Hoitovastike 472,50e Tontinvuokravastike 253,26e Vesivastike 15e/hklö (oma vesimittari)

Ei välittäjille.

Perustiedot

Kohdenumero
24445177
Kerroksien lukumäärä
2
Asuinpinta-ala
94,5 m²
Kokonaispinta-ala
94,5 m²
Huoneiston kokoonpano
4-5h+k+2xkph+vh+2xlasitettu parveke
Huoneita
4

Velaton hinta
420 000 €
Myyntihinta
420 000 €
Neliöhinta
4 444,44 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
472,50 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Rakennusvuosi
2022
Kerroksia
2
Lisätietoja lämmityksestä
Vesikeskuslämmitys
Tontin omistus
Vuokralla