26 218 €45,5 m²

Von Daehnin katu 15, Viikki, Helsinki2H+KK

Velaton hinta
26 218 €
Asuinpinta-ala
45,5 m²
Huoneita
2
Kerros
3
Rakennusvuosi
2008
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Viikki
Kaupunki
Helsinki

Valoisa ja toimiva asunto rauhallisella alueella!

Kodin selkeä pohjaratkaisu tekee arjesta sujuvaa, ja tilat on helppo sisustaa omien mieltymysten mukaan. Parveke tuo mukavasti lisätilaa ja mahdollistaa viihtymisen vuoden ympäri.

Vuonna 2008 valmistunut talo on hyvin hoidettu ja tarjoaa asukkailleen laadukkaat yhteiset tilat. Ylimmän kerroksen saunaosasto avarine näkymineen luo arkeen ripauksen luksusta, ja kaksi kerhotilaa tuovat joustavuutta erilaisiin tilanteisiin. Pesutupa, kuivaushuoneet, irtaimistovarastot ja ulkoiluvälinevarasto tekevät arjen järjestelyistä helppoa.

Sijainti Latokartanossa on erinomainen. Lähikauppa löytyy kävelyetäisyydeltä, ja alueen vehreät ulkoilureitit kutsuvat liikkumaan. Bussiyhteydet kulkevat aivan talon vierestä, joten matka Helsingin keskustaan ja muihin kaupunginosiin sujuu vaivattomasti.

Tässä kodissa myös lemmikit ovat tervetulleita, ja savuttomuus takaa raikkaan ja terveellisen asumisympäristön.

Perustiedot

Kaupunginosa
Viikki
Kerros
3
Asuinpinta-ala
45,5 m²
Huoneiston kokoonpano
2H+KK
Huoneita
2
Vapautuu
20.06.2026
Tietoliikennepalvelut
100/100 Mbit/s
Linkit

Hinta

Velaton hinta
26 218,37 €
Myyntihinta
26 218,37 €
Neliöhinta
576,23 € / m²

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksulaskutus kulutuksen mukaan.
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 18225,00 €, Indeksikorotus: 7930,37 €, Muutostyöt: 63,00 €, Yhteensä: 26218,37 €.
Käyttövastike
744,67 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Von Daehnin katu 15
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2008
Rakennusvuoden lisätiedot
2008

Pysäköintitilan kuvaus
Autopaikkoja kohteessa: 52.