1 025 000 €110 m²

Puistokatu 9 C, Ullanlinna, Helsinki5h, avok, 2kph, s, vh

Velaton hinta
1 025 000 €
Hoitovastike
356,50 € / kk
Asuinpinta-ala
110 m²
Huoneita
5
Kerros
1 / 7
Rakennusvuosi
1914
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Ullanlinna
Kaupunki
Helsinki

Tämä kaunis perheasunto Kaivopuistossa on löytö! Tässä sisäpihan suojassa ensimäisssä kerroksessa sijaitsevassa kodissa on ihanasti yhdistetty aikakautensa henki säilyttämällä vanhoja kauniita kaappeja sekä lautalattioita. Huoneisto on käynyt läpi täydellisen muodonmuutoksen ja se on saneerattu laadukkaasti ja pieteetillä moderniksi ja ajattomaksi perheasunnoksi.

Huoneistossa on neljä makuuhuonetta, tilava olohuone, jonka yhteydessä on puusepän valmistama kaunis avokeittiö, oma tyylikäs sauna ja kauniit pesuhuonetilat. Masterbedroomista on kulku walk-in closetin kautta sauna-kylpyhuonetilaan.

Huoneisto sijaitsee kauniissa vuonna 1914 arkkitehti John Settegrenin suunnittelemassa historiallisesti ja rakennustaiteellisesti arvokkaaksi luokitellussa rakennuksessa sisäpihan rauhassa. Huoneistoon on täysin esteetön kulku.

Bostadsaktiebolaget Parkagatan 9 on hyvin hoidettu arvoyhtiö, jossa on kaikki merkittävät remontit tehty, viimeisimpä 2022 pihajulkisivun saneeraus ja ikkunoiden uusiminen. Suunnitteilla on piha-alueiden sekä kellaritilojen kunnostaminen ja hissien uusiminen. Hoitovastike on hyvin maltillinen, vain 3,24€/m2!

Tervetuloa esittelyyn tai sovi oma, sinulle sopiva esittelyaika välittäjältä.

MYYNTI JA ESTTELY:

Nina Asteljoki, Tj, LKV p. 0400 444 220 nina@kotimeklarit.com

Perustiedot

Sijainti
Puistokatu 9 C, 00140 Helsinki
Kaupunginosa
Ullanlinna
Kohdenumero
20326022
Kerros
1 / 7
Asuinpinta-ala
110 m²
Tontin pinta-ala
2 347 m²
Kokonaispinta-ala
110 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
5h, avok, 2kph, s, vh
Huoneita
5
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
heti
Keittiön varusteet
Puusepän valmistama Nordiska Kök- keittiö, jossa tammiviilukaapistot ja Silestone kvartsitasot. Laadukkaat Gaggenaun kodinkoneet; induktioliesitaso tuulettimella, kalusteuuni sekä mikro. Integroidut jääkaappi/pakastin ja astianpesukone. Upotetussa aamiaiskaapissa Gaggenaun viinikaappi.
Keittiö siirretty olohuoneeseen 2023.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: Huoneiston pienemmässä kylpyhuoneessa on suuri Atlas Concorden keraaminen lattaa lattiassa ja seinissä. Lattiassa lattialämmitys. Puusepän valmistamat kaapistot, jonka sisällä pesukoneliitäntä. Duravitin wc-istuin, bidee, suihkuseinä ja sadetinsuihku.

Suuremmassa kylpyhuoneessa myös suuri keraaminen Atlas Concorden laatta lattiassa sekä seinissä. Duravitin pesevä wc-istuin kosketusvapaalla huuhtelupainikkeella ja yövalolla, suihkuseinä ja sadetinsuihku, peilikaappi. Allaskaappi on puusepän valmistama.

Molemmissa kylpyhuoneissa laadukkaat italialaiset Gessin hanat ja suihkut sekä INR pyyhekuivaimet ja suihkuseinät.