256 000 €65 m²

Smoltinkuja 2, Tapanila, Helsinki3h, k, kph, wc, las.parv

Velaton hinta
256 000 €
Hoitovastike
422,50 € / kk
Asuinpinta-ala
65 m²
Huoneita
3
Kerros
5 / 7
Rakennusvuosi
2022
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Tapanila
Kaupunki
Helsinki

Nyt on tullut myyntiin valoisa, vaaleasävyinen ja perssoonallinen kolmio Tapanilan sydämessä!

Vuonna 2022 valmistunut koti hurmaa heti sisään astuessa. Tilava eteinen toivottaa tulijat tervetulleeksi!

Asunnon sydän on kaunis avokeittiö-olohuone, jossa yhdistyvät toimivuus, tyylikkyys ja käytännöllisyys. Lasitettu parveke luo mukavuutta kevät-ja kesäaikana, kuin yksi huone lisää...

Makuuhuoneet ovat selkeäpohjaisia ja sopivia. Tyylikäs kylpyhuone ja wc selä oma amme lisäävät asumismukavuutta.

Kulmahuoneiston tunnelmaa ja hissitalon helppoutta, soveltuu myös liikuntaesteisille. Kauniisti hoidettu taloyhtiön sisäpiha.

Viehättävä Tapanila ihastuttaa rauhallisella asuinympäristöllään ja loistavilla liikenneyhteyksillään. Juna-asema on vain muutaman minuutin päässä, ja matka keskustaan tai lentoasemalle taittuu noin vartissa. Myös bussiyhteys lähellä.

Huoneisto on vuokrattu tällähetkellä, varaa oma esittelyaika
AVAINSANAT

Esteetön kulku, Soveltuu kimppakämpäksi, Soveltuu sijoitusasunnoksi, Palvelut lähellä, Ei huolta putkista, Ei suuria remontteja tulossa, Hyvät liikenneyhteydet

Perustiedot

Sijainti
Smoltinkuja 2, 00730 Helsinki
Kaupunginosa
Tapanila
Kohdenumero
1409805
Kerros
5 / 7
Asuinpinta-ala
65 m²
Tontin pinta-ala
2 315 m²
Kokonaispinta-ala
65 m²
Pinta-alan lähde
Yhtiöjärjestyksenmukainen pinta-ala
Huoneiston kokoonpano
3h, k, kph, wc, las.parv
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
vuokrattuna, vuokrasopimuksen irtisanomisajan puitteissa
Keittiön varusteet
Jääkaappi/pakastin, kaapistot, astianpesukoneliitäntä, astianpesukone, kiinteät valaisimet, induktioliesi, erillisuuni, liesituuletin filtterillä, mikroaaltouuni
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
lasitettu
Kylpyhuoneen varusteet
Kylpyhuone, wc, suihku, amme, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet
Säilytystilat
Kaapistot, kellarikomero
Näkymät
kadulle
Tulevat remontit
2025-2029: Normaaleja ylläpitokorjauksia ja huoltotoimenpiteitä.
Tehdyt remontit
2023:Kerhotilan kalustehankinnat, kuntoarvio ja PTS 2025: Ilmanvaihtokanavien nuohous ja huolto
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Vuokrattu
Kyllä
Palvelut
Tapanilan ala-aste (etäisyys n. 0.75 km), Hiidenkiven peruskoulu (etäisyys n. 0.9 km), Helsingin Medialukio (etäisyys n. 0.8 km), useita alueella (etäisyys n. 0.15 km), Alepa (etäisyys n. 0.15 km), Citymarket ja Prisma Malmi (etäisyys n. 2 km), Tapanilan Erän urheilukeskus (etäisyys n. 1.4 km), Fallkullan kotieläintila ja viljelypalstat (etäisyys n. 1.4 km)
Lisätiedot
siistikuntoinen, persoonallinen kulmahuoneisto.
Kohde on
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Kyllä
Sähköinen omistajamerkintä
Kyllä
Tiedustelut
Kai Lehtola 044-5140164, kai.lehtola@kiinteistomaailma.fi

Hinta

Velaton hinta
256 000 €
Myyntihinta
158 831,87 €
Neliöhinta
3 938,46 € / m²
Vuokra-aika
Tontin vuokrasopimus päättyy: 31.12.2080
Lainalaskuri

Vastikkeet

Hoitovastike
422,50 € / kk
Pääomavastike
487,50 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
910 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
20 €/hlö/kk
Muut kustannukset
vesiennakko 20,- eur/hlö/kk, tasaus oman kulutuksen mukaan.

Rakennusvuosi
2022
Rakennusvuoden lisätiedot
2022
Huoneistojen lukumäärä
62
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Kerroksia
7
Energialuokka
B2018
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV liittymä
Tontin koko
2 315 m²
Liikenneyhteydet
juna-yhteys Tapanila (etäisyys n. 0.2 km), bussiyhteys (etäisyys n. 0.6 km)
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö
Tontin vuokra
Tontin vuokran määrä: 122301.48 € / vuosi.

Pysäköintitilan kuvaus
autohallipaikkoja: 30, lisätietoa: Jonotusperuste
Yhteiset tilat
Hissit, kerhohuone, sauna, pesutupa, kuivaushuone, lastenvaunuvarasto, ulkoiluvälinevarastot
Lainalaskuri