38 179 €87 m²

Tattarikatu 11, Alppikylä, Helsinki3h+kk+s

Velaton hinta
38 179 €
Asuinpinta-ala
87 m²
Huoneita
3
Kerros
2
Rakennusvuosi
2010
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Alppikylä
Kaupunki
Helsinki

Tervetuloa viihtymään Alppikylän värikkääseen ja kehittyvään kaupunginosaan!

Tämä toisen kerroksen avara kolmio hurmaa jo ensiaskeleella tilantunnullaan ja toimivalla pohjaratkaisullaan. Kodin sydän on suuri ja valoisa oleskelutila, johon yhdistyy käytännöllinen keittiö – täydellinen paikka yhteisiin hetkiin ja rentoon arkeen. Parkettilattiat tuovat lämpöä ja yhtenäisyyttä koko asuntoon, ja oma sauna tarjoaa arjen luksusta vuoden jokaisena päivänä.

Asunto sijaitsee vuonna 2010 valmistuneessa, hyvin hoidetussa kerrostalossa, jossa asuminen on vaivatonta. Talon asukkaiden käytössä on muun muassa ilmainen pesutupa, kuivaushuoneet, kerhohuone sekä runsaasti säilytystilaa irtaimisto- ja ulkoiluvälinevarastoissa. Lemmikit ovat tervetulleita, ja savuton ympäristö takaa raikkaan asumisilmapiirin.

Jos etsit modernia, hyvin varusteltua ja viihtyisää kotia, tämä asunto on ehdottomasti tutustumisen arvoinen.

Perustiedot

Sijainti
Tattarikatu 11, 00770 Helsinki
Kaupunginosa
Alppikylä
Kerros
2
Asuinpinta-ala
87 m²
Huoneiston kokoonpano
3h+kk+s
Huoneita
3
Vapautuu
01.07.2026
Tietoliikennepalvelut
100/100 Mbit/s
Linkit

Hinta

Velaton hinta
38 178,84 €
Myyntihinta
38 178,84 €
Neliöhinta
438,84 € / m²

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksulaskutus kulutuksen mukaan.
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 28220,00 €, Indeksikorotus: 9958,84 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 38178,84 €.
Käyttövastike
1 178,14 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Tattarikatu 11
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2010
Rakennusvuoden lisätiedot
2010

Pysäköintitilan kuvaus
Autopaikkoja kohteessa: 50.