379 000 €93,5 m²

Tilanhoitajankaari 12 E, Viikki, Helsinki4h, k, kph, s, wc, ransk. parveke, piha, ulkovarasto

Velaton hinta
379 000 €
Hoitovastike
327,25 € / kk
Asuinpinta-ala
93,5 m²
Huoneita
4
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
2004
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Viikki
Kaupunki
Helsinki

Hyväpohjainen rivitaloasunto Viikissä! Iso ja avara olohuone jonka yhteydessä avokeittiö ruokatiloineen. Olohuoneesta käynti takapihalle jossa terassi sekä markiisi. Erillinen wc/khh myös alakerrassa. Yläkerrassa kolme makuuhuonetta joista yhdessä ranskalainen parveke. Kylpyhuone ja sauna yläkerrassa. Asunnossa hyvin kaappitilaa sekä ulkovarasto kotioven vieressä etupihan puolella.

Ilmalämpöpumppu asennettu v. 2021 jolla viilennät asunnon mukavaksi kesähelteillä.

Hyvin hoidettu taloyhtiö OMALLA tontilla. Asunnon hoitovastike 327,25 € / kk.

Loistava sijainti Viikin peltojen ja ulkoilumahdollisuuksien äärellä. Kävelymatkan päässä myös Viikinlahden kuuluisat linturannat. Päiväkodit ja koulut lähellä. Alueella on asukastaloja sekä monitoimitiloja tilaisuuksien järjestämiseen ja harrastamiseen. Lähikauppa on muutaman sadan metrin päässä sekä Viikin Prisma palveluineen alueella. Valmistunut Raidejokeri parantanut alueen kulkuyhteyksiä entisestään! Hyvät bussiyhteydet lähtee läheltä.

Olisko tämä sinun unelmakotisi?

TIEDUSTELUT JA ESITTELYT : Juha Koponen LKV-pätevyys puh 050 433 5111 juha.koponen@dreamhouse.fi www.dreamhouse.fi

Onko oma asuntosi vielä myymättä? Olen myynyt Viikistä nyt jo 220 asuntoa ja tunnen alueen hyvin. Varaa minulta maksuton arviokäynti niin keskustellaan asiasta lisää.

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Kaupunginosa
Viikki
Kohdenumero
80496509
Kerroksia
2
Asuinpinta-ala
93,5 m²
Tontin pinta-ala
4 921 m²
Kokonaispinta-ala
93,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
4h, k, kph, s, wc, ransk. parveke, piha, ulkovarasto
Huoneita
4
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, uuni, liesi, liesituuletin ja astianpesukone. Liesi: Keraaminen liesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Ranskalainen parveke. Parvekkeen suunta: Etelä.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: Suihku, pesuallas, pesukoneliitäntä, wc-istuin, bidee-suihku, iv-kone ja peilikaappi. Erillisen WC:n varusteet: WC-istuin, pesukoneliitäntä, bidee-suihku, pesuallas ja peilikaappi.
Säilytystilat
Kaapistot ja kylmä ulkovarasto
Tulevat remontit
Kunnossapitotarvesuunnitelma: Hybridi ja sähköautojen lataus 2025-2026 IV kanavien nuohous ja ilmamäärien säätö 2025 Vaaka-, pysty- ja pohjaviemäreiden huuhtelu ja kuvaus 2026
Tehdyt remontit
2014 Pohjaviemäreiden korotus 2015 IV-kanavien nuohous 2016 Fiksuvesilaitteiden asennus 2016 Jäte- ja autokatosten maalaus 2017 Kerrostalojen puuaitojen korjaus ja maalaus 2018 Pihakaivojen imurointi ja huuhtelu 2020 Porraskäytävien maalaus 2020 Terassiparvekkeiden kattaminen 2024 Patteriverkoston tasapainotus ja säätö 2024 Lämpöisen käyttövesiverkolston säätötyö 2024 Lämmönsiirtimen uusinta 2025 Rivitalon vesikaton uusinta
Palvelut
Lähikaupat, kuntosali, Viikin Prisma-keskus
Lisätiedot
Käyttö- ja luovutusrajoitukset: Autopaikkaosakkeissa lunastusoikeus YJ7§.

Velaton hinta
379 000 €
Myyntihinta
374 338,22 €
Neliöhinta
4 053,48 € / m²
Velkaosuus
4 661,78 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
327,25 € / kk
Pääomavastike
94,08 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
421,33 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
26 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
As Oy Helsingin Tilanhoitajankaari 12
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2004
Huoneistojen lukumäärä
117
Kerroksia
2
Energialuokka
Energialuokka: C2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 26.09.2035
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen tulo- ja poisto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
4 921 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Oiva Isännöinti, Arto Söderholm, 010 755 6510

Pysäköintitilan kuvaus
Taloyhtiön autopaikat: 18 autokatospaikkaa osakkeina
Yhteiset tilat
kaapeli-tv, väestönsuoja, pyörävarasto, pesutupa ja urheiluvälinevarasto