380 900 €49 m²

Steniuksentie 20 B 30, Etelä-Haaga, Helsinki2h+kt+s

Velaton hinta
380 900 €
Asuinpinta-ala
49 m²
Huoneita
2
Kerros
3 / 5
Rakennusvuosi
2024
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Etelä-Haaga
Kaupunki
Helsinki

Uudiskohde Steniuksentie 20, Etelä-Haaga.

Tervetuloa tutustumaan Helsingin Etelä-Haagan uusimpiin ja tyylikkäimpiin asuinrakennuksiin. Nämä modernit kerrostalot tarjoavat laadukkaita ja viihtyisiä koteja, jotka on suunniteltu täyttämään vaativimmatkin asumisen tarpeet. Kohde on rakennettu Joutsenmerkin kriteerien mukaisesti, mikä takaa ympäristöystävällisen, laadukkaan ja kestävän rakentamisen.

Steniuksentie 20:ssa on tarjolla monipuolinen valikoima asuntoja, jotka vaihtelevat kompakteista kaksioista (2h+k) tilaviin viiden huoneen koteihin (5h+k). Jokainen asunto on suunniteltu huolella, ja niissä on käytetty korkealaatuisia materiaaleja ja moderneja ratkaisuja. Asunnoissa on muun muassa Puustellin keittiökalusteet, kvartsikiviset työtasot ja ikkunalaudat, lasitetut parvekkeet ja omat saunat.

Sijaintina Etelä-Haaga on rauhallinen ja vehreä asuinalue, joka tarjoaa erinomaiset palvelut ja hyvät liikenneyhteydet. Alueella on runsaasti puistoja ja ulkoilumahdollisuuksia. Julkiset yhteydet ovat mitä parhaimmat ja mm. Huopalahden asema, raitiovaunu 10 päätepysäkki sekä Raide-Jokeri ovat vain lyhyen kävelymatkan päässä. Etelä-Haaga on tunnettu viihtyisyydestään ja yhteisöllisyydestään, mikä tekee siitä ihanteellisen paikan asua.

Kohteen rakennuttaja on tunnettu laadukkaasta ja kestävästä rakentamisesta. Steniuksentie 20 on suunniteltu ja rakennettu huolella, ja sen energialuokka A takaa alhaiset asumiskustannukset sekä ympäristöystävällisyyden.
AVAINSANAT

Esteetön kulku, Ei huolta putkista, Ei suuria remontteja tulossa

Perustiedot

Kaupunginosa
Etelä-Haaga
Kohdenumero
1389969
Kerros
3 / 5
Asuinpinta-ala
49 m²
Tontin pinta-ala
2 599 m²
Kokonaispinta-ala
49 m²
Pinta-alan lähde
Yhtiöjärjestyksenmukainen pinta-ala
Huoneiston kokoonpano
2h+kt+s
Huoneita
2
Kunto
Uusi
Kunnon lisätiedot
Uusi
Lisätietoa vapautumisesta
Heti
Keittiön varusteet
Induktioliesi, erillisuuni, jääkaappi/pakastin, astianpesukone(integroitu), mikroaaltouuni( integroitu),pöytätaso on kvartsikiveä, johon on kiinnitetty 1-altainen allas
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
lasitettu, ranskalainen. Parvekkeen suunta: pohjoinen, itä
Kylpyhuoneen varusteet
Peilikaappi, suihku, kylpyhuonekaapisto, kiinteät valaisimet, sauna
Palvelut
Haagan peruskoulu (etäisyys n. 0.35 km), Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu (etäisyys n. 0.5 km), Päiväkoti Kylätie (etäisyys n. 0.12 km), The Little English Kindergarten Haaga (etäisyys n. 0.5 km), Alepa (etäisyys n. 0.3 km), K-Supermarket (etäisyys n. 0.5 km)
Lisätiedot
Hallitusella valtuudet kerätä tai jättää keräämättä enintään kahden kuukaden hoitovastike tai/ja rahoitusvastike.
Kohde on
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Kyllä

Hinta

Velaton hinta
380 900 €
Myyntihinta
37 899 €
Neliöhinta
7 773,47 € / m²
Lainalaskuri

Vastikkeet

Hoitovastike
220,50 € / kk
Pääomavastike
2 076,21 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
2 296,71 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
vesimaksuennakko 20,00 €/hlö/kk, tasauslaskutus huoneistokohtaisen veden mittauksen mukaan

Talon ja tontin tiedot

Valmistumisaika
2024-09-25
Uudiskohde
Kyllä
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Helsingin Paviljonki
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2024
Rakennusvuoden lisätiedot
2024
Huoneistojen lukumäärä
34
Kerroksia
5
Energialuokka
A2018
Tontin koko
2 599 m²
Liikenneyhteydet
Bussi (etäisyys n. 0.17 km), Huopalahden juna-asema (etäisyys n. 0.65 km), Raide-Jokeri (etäisyys n. 0.65 km)
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö. Asuntojen kuivissa tiloissa vesikiertoinen lattialämmitys, märkätiloissa sähköinen mukavuuslattialämmitys.
Tontin omistus
Oma

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
autohallipaikkoja: 22, piha-autopaikkoja: 1, lisätietoa: Autohallipaikat myydään erillisenä osakkeina
Yhteiset tilat
Asuntokohtaiset irtaimistovarastot, kerhotila, ulkoiluvälinevarastot, pienpesula, kuivaushuone, talovarasto, polkupyörävarasto pesupaikalla, autohalli, hissi
Lainalaskuri