39 852 €106 m²

Alhokuja 5, Tapaninvainio, Helsinki4H+K+S

Velaton hinta
39 852 €
Asuinpinta-ala
106 m²
Huoneita
4
Rakennusvuosi
1994
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Tapaninvainio
Kaupunki
Helsinki

Vapautuva perheasunto Tapaninvainiosta!

Tämä tilava ja yksityinen asunto sijaitsee kahdessa tasossa. Alakerrassa sijaitsee asunnon saunallinen kylpyhuone, yksi makuuhuoneista sekä olohuone ja keittiö, jotka erottaa toisistaan liukuovi. Olohuoneen kaunis musta takka ja näkymät, jotka aukeavat omalle pihalle luovat asuntoon lempeän tunnelman. Läpi ala- ja yläkerran jatkuu siistikuntoinen laminaattilattia. Yläkerrassa on vielä erillinen wc ja suihkutilat sekä kaksi makuuhuonetta. Yläkerran aulatila taipuu esimerkiksi työtilakäyttöön.

Asunnolle kuuluu heti sisääntulon vieressä autokatospaikka ja ulkovarasto.

Tämä kolmen asunnon kohde on sähkölämmitteinen. Asunnosta löytyy muutostyönä asennettu ilmalämpöpumppu. Lämmityskulut eivät sisälly vastikkeeseen.

Pieni rivitaloyhtiö Tapaninvainion pientalojen helmassa. Autokatokset, joista käynti omiin varastotiloihin. Kohteessa on sähkölämmitys ja omatoimiviherhoito.

Rauhallinen alue, josta löytyy toimivan arjen palvelut. Lähellä on sekä suomen- että ruotsinkielinen koulu, uimahalli ja terveysasema sekä päivittäistavarakauppoja ja koirapuistoja.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Sijainti
Alhokuja 5, 00780 Helsinki
Kaupunginosa
Tapaninvainio
Asuinpinta-ala
106 m²
Huoneiston kokoonpano
4H+K+S
Huoneita
4

Velaton hinta
39 851,55 €
Myyntihinta
39 851,55 €
Neliöhinta
375,96 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
39,22 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 20913,83 €, Indeksikorotus: 18937,72 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 39851,55 €.
Käyttövastike
1 505,20 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Alhokuja 5
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1994
Rakennusvuoden lisätiedot
1994