279 000 €67,5 m²

Kunnalliskodintie 9, Koskela, Helsinki3h+avok.+kph+las.parveke

Velaton hinta
279 000 €
Hoitovastike
438,75 € / kk
Asuinpinta-ala
67,5 m²
Huoneita
3
Kerros
1 / 6
Rakennusvuosi
2022
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Koskela
Kaupunki
Helsinki

Kaunis ja avara v. 2022 rakennettu kerrostalo kolmio erinomaisella sijainnilla!

Tämä lähes uudenveroinen koti on pohjaltaan erinomainen ja valoisa. Keittiö ja ruokailutila on kodin keskipiste, johon mahtuu pöydän ympärille isompikin perhe tai ystäväpiiri nauttimaan hyvästä seurasta. Makuuhuoneet ovat mukavan kokoisia ja säilytystilaa on hyvin jokaisessa makuuhuoneessa. Tilava lasitettu parveke sijaitsee makuuhuoneen jatkeena.

Huoneisto sijaitsee kauniilla vehreällä Koskelan vanhalla sairaala-alueella. Taivaskallio on kävelymatkan päässä. Tule tutustumaan tähän ihastuttavaan kotiin ja samalla käy tutustumassa Käpylään, Koskelaan ja Taivaskallion kauniiseen luontoon. Hitas.

Perustiedot

Kaupunginosa
Koskela
Kohdenumero
1412253
Kerros
1 / 6
Asuinpinta-ala
67,5 m²
Tontin pinta-ala
3 261 m²
Kokonaispinta-ala
67,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h+avok.+kph+las.parveke
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Muu ehto. Sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Jääkaappi/pakastin, astianpesukone, astianpesukoneliitäntä, erillisuuni- ja taso, kaapistot, liesituuletin. Lattia: Parketti. Seinät: Maalattu, levy
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Lasitettu parveke
Kylpyhuoneen varusteet
Kylpyhuone, suihku, peilikaappi, kylpyhuonekaapisto, lattialämmitys, pesukoneliitäntä. Lattia: Laatta. Seinät: Laatta
Säilytystilat
Kellari tai kellarikomero, Muu erillinen varasto. Kaapistot, kellarikomero
Näkymät
Pihalle, kadulle
Tulevat remontit
Hallituksen vahvistama kunnossapitotarveselvitys vuosille 2025-2029: 2025 Takuukorjaukset rakennuttajan ja urakoitsijan toimesta 2025-2029 Normaaleja ylläpitokorjauksia ja huoltotoimenpiteitä.
Tehdyt remontit
2026 Lämmityksen säätö ja tasapainotus rakennuttajan toimesta
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Käpylän peruskoulu n. 1,3 km, Koskelan ala-aste n. 0,4 km, Kottby lågstadieskola n. 0,6 km, Useita lähellä n. 0,3 km, K-Market Masurkka n. 0,4 km, Alepa n. 0,2 km
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Helsinki

Hinta

Velaton hinta
279 000 €
Myyntihinta
279 000 €
Neliöhinta
4 133,33 € / m²
Lainalaskuri

Vastikkeet

Hoitovastike
438,75 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Perusmaksu. 20 € / kk
Autopaikan kustannukset
55 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Helsingin Koskelanpiha
Lisätietoa taloyhtiöstä
Hitas-yhtiö. Taloyhtiön osakerekisteri siirrettiin Maanmittauslaitoksen osakehuoneistorekisteriin marraskuussa 2023. Takuukorjaukset ATT/YIT osalta vielä kesken taloyhtiössä. RS-vakuudet pidetty kiinni, kunnes takuukorjaukset saadaan päätökseen. Valtuutetiin hallitus perimään tarvittaessa enintään kahden kuukauden ylimääräinen hoito- /rahoitusvastike tai olla perimättä enintään kahden kuukauden hoito-/rahoitusvastiketta. Hallitus esittää että, että ylimääräiset lainaosuusuoritukset rahastoidaan lainanlyhennysrahastoon ja pääomavastikkeet tuloutetaan Taloyhtiön hallinnassa olevat autopaikat parkkihallissa. Autopaikkoja 45kpl mistä 9kpl latauspaikkoja. Oven hallinta ToloGo palvelun kautta. Ilmoittautuminen autopaikkajonoon isännöitsijän kautta. Vuokra 55€/kk.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2022
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2022
Kerroksia
6
Energialuokka
B2018
Ilmastointijärjestelmä
Keskitetty koneellinen
Tontin koko
3 261 m²
Kiinteistönhoito
Kotikatu Oulunkylä
Isännöinti
Kiinteistö-Tahkola Oy, Turvalaaksonkaari 2, 3. krs, 01740 Vantaa. Rosa Saksala, p. +358207488166 /rosa.saksala@kiinteistotahkola.fi