219 900 €29,5 m²

Horisontti 2, Kruunuvuorenranta, Helsinki1h+kt

Velaton hinta
219 900 €
Hoitovastike
159,30 € / kk
Asuinpinta-ala
29,5 m²
Huoneita
1
Kerros
3 / 3
Rakennusvuosi
2024
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kruunuvuorenranta
Kaupunki
Helsinki

Loft-tyylinen yksiö *KATSO VIDEO KOHTEESTA* Vastike etu 6kk!

Kruunusillat on auki! Lisätiedot: kruunusillat.fi

Valoisa ja moderni loft-tyylinen yksiö Kruunuvuorenrannan arvostetusta Maininki-taloyhtiöstä, aivan alueen paraatipaikalta niemen kärjestä. Tämä koti sijaitsee aidosti merellisessä ympäristössä, jossa meri, rantareitit ja upeat maisemat ovat osa jokapäiväistä arkea.

Maininki tunnetaan alueella Kruunuvuorenrannan jalokivenä ja lippulaivatalona, jonka arkkitehtuuri ja sijainti tekevät siitä yhden koko alueen näyttävimmistä rakennuksista. Rakentajana vakavarainen ja erinomaisesta laadusta tunnettu Skanska.

Kodissa on hyvin säilytystilaa ja alkoviin mahtuu hyvin myös sänky. Suuret ikkunat lattaista kattoon tuovat runsaasti luonnonvaloa ja korostavat kodin modernia ilmettä. Asunnossa on lisäherkkuja, kuten viilennin kesän helteitä varten. Lisäksi asunto sijaitsee H-rapussa, joka sijaitsee aivan talon kärjessä.

Tulevaisuudessa alueen saavutettavuus paranee entisestään, kun Kruunusiltojen silta yhdistää Kruunuvuorenrannan suoraan Helsingin keskustaan, ja raitiovaunuyhteys avautuu. Kävely sekä pyöräyhteys aukeaakin jo tällä viikolla. Arvonnousua on siis nähtävissä!

Asunto on heti vapaa. Lisäetu ostajalle: Hoitovastikkeet ja rahoitusvastikkeet 0 euroa 6 kuukauden ajaksi! Mikä tuo ostajalle jo monen tuhannen arvoisen edun. Lyhennykset alkavat kesällä ja ovat mukana edussa.

Ota yhteyttä ja tule tutustumaan tähän upeaan kotiin!

Perustiedot

Sijainti
Horisontti 2, 00590 Helsinki
Kaupunginosa
Kruunuvuorenranta
Kohdenumero
24392161
Kerros
3 / 3
Asuinpinta-ala
29,5 m²
Kokonaispinta-ala
29,5 m²
Huoneiston kokoonpano
1h+kt
Huoneita
1
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Kyllä
Sähköinen omistajamerkintä
Kyllä
Linkit

Hinta

Velaton hinta
219 900 €
Myyntihinta
31 430,52 €
Neliöhinta
7 454,24 € / m²
Velkaosuus
188 469,48 €

Vastikkeet

Hoitovastike
159,30 € / kk
Pääomavastike
524,86 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
684,16 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2024
Kerroksia
3
Energialuokka
A2018
Tontin omistus
Oma