299 000 €53 m²

Larin kyöstin tie 10 C, Veräjämäki, Helsinki2h + kt

Velaton hinta
299 000 €
Hoitovastike
233,20 € / kk
Asuinpinta-ala
53 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 3
Rakennusvuosi
2023
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Veräjämäki
Kaupunki
Helsinki

Upea kaksio omalla terassiparvekkeella Oulukylän ytimestä!

Tämä 53 m²:n ensimmäisen kerroksen koti tarjoaa toimivan pohjaratkaisun, oman terassiparvekkeen sekä huoletonta asumista modernissa taloyhtiössä. Asunto yhdistää arjen mukavuuden, laadukkaat materiaalit ja loistavan sijainnin tavalla, joka tekee siitä miellyttävän paikan asua.

Kodin sydän on avara olohuone, joka yhdistyy tyylikkääseen keittiöön. Suuret ikkunat tuovat tilaan runsaasti luonnonvaloa ja luovat avaran tunnelman. Olohuoneesta on kulku omalle terassiparvekkeelle, joka toimii kesäisin mukavana lisätilana esimerkiksi aamukahville, ruokailuun tai rentoutumiseen.

Makuuhuone on rauhallinen ja tilava, ja koko asunnon pohjaratkaisu on suunniteltu toimivaksi arjen tarpeisiin. Modernit materiaalivalinnat ja laadukkaat pintaratkaisut tekevät kodista sekä tyylikkään että helppohoitoisen.

Oulunkylä on tunnettu viihtyisästä tunnelmastaan ja erinomaisista liikenneyhteyksistään. Läheltä löytyvät niin päivittäispalvelut, ulkoilumaastot kuin sujuvat yhteydet Helsingin keskustaan. Alueen jatkuva kehitys lisää myös sen vetovoimaa tulevaisuudessa.

Tämä koti sopii erinomaisesti niin omaa kotia etsivälle kuin myös tulevaisuutta ajattelevalle ostajalle.

Ota yhteyttä ja varaa oma esittelyaikasi!

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Kaupunginosa
Veräjämäki
Kohdenumero
80493173
Kerros
1 / 3
Asuinpinta-ala
53 m²
Tontin pinta-ala
2 649 m²
Kokonaispinta-ala
53 m²
Huoneiston kokoonpano
2h + kt
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Vuokrattu.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, uuni, liesi, liesituuletin, mikroaaltouuni ja astianpesukone. Liesi: Induktioliesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, peilikaappi, allaskaappi ja bidee-suihku.

Velaton hinta
299 000 €
Myyntihinta
47 800 €
Neliöhinta
5 641,51 € / m²
Velkaosuus
251 200 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
233,20 € / kk
Pääomavastike
1 727 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
1 963 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
22 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Muu vastike: 2,80 € / kk

Rakennusvuosi
2023
Huoneistojen lukumäärä
52
Liiketilojen pinta-ala
250 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
1
Kerroksia
3
Rakennusmateriaali
Betoni
Energialuokka
Energialuokka: B2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 11.01.2033
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
2 649 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Helsingin Seudun Isännöitsijät Oy, asiakaspalvelu@hsi.fi, (09) 6122 600

Pysäköintitilan kuvaus
Taloyhtiön autopaikat: Pihapaikat 4 kpl on tarkoitettu liiketilalle (Alepa). Lisätietoja huoneiston autopaikasta: Autopaikka vuokrattavissa 50€/kk.
Yhteiset tilat
Kellarikomero, kuivaushuone, väestönsuoja, urheiluvälinevarasto, pesutupa ja kerhohuone